2010 NBA All-Star Weekend w Dallas

Autor: czaczek | Data: 21 Feb 2010

Jak co roku w okolicach połowy lutego przypada wyczekiwany przez kibiców All-Star Weekend, w którym mamy okazję oglądać swoich ulubionych graczy rywalizujących w różnych konkursach. Uwieńczeniem tego wydarzenia jest jak zawsze Mecz Gwiazd NBA. Wybrany przez kibiców po raz 12 w karierze do reprezentowania barw drużyny Zachodu został Tim Duncan.

Więcej ... | Komentarze (0)

[30-21] Denver Nuggets - San Antonio Spurs 92:111

Trwa 19 dniowa seria meczy Spurs poza własną halą. Po nieudanym meczu z Lakers, Ostrogi wybrały się do stanu Kolorado, by w hali Pepsi Center stawić czoła drugiej sile zachodu - Denver Nuggets. San Antonio w wielkim stylu wygrali wszystkie 4 kwarty meczu i pokonali Bryłki różnicą 19 punktów, 111:92.

[29-21] Los Angeles Lakers - San Antonio Spurs 101:89

Drugi mecz bez Bryanta i Bynuyma przyszło rozegrać ekipie z Los Angeles. Jednak nawet bez swoich gwiazd, Lakers pokazali, że potrafią grać znakomitą koszykówkę, pokonjąc Spurs 101:89. Nie do zatrzymania był skrzydłowy Los Angeles - Pau Gasol, który zdobył 21 punktów, 19 zbiórek, 8 asyst i 5 bloków.

[29-20] Los Angeles Clippers - San Antonio Spurs 81:98

W trzecim kolejnym meczu wyjazdowym ekipa z San Antonio okazała się lepsza w hali Staples Center, pokonując miejscowych Clippers 98:81. Po raz kolejny najskuteczniejszym graczem Spurs był George Hill, który zaliczył 22 punkty. Bardzo dobrze zagrał również Tony Parker - 14 punktów i 14 asyst.

[28-20] Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 96:93

Blazers grając bez swojego lidera Brendona Roy'a pokonali San Antonio 96:93 w meczu rozegranym na własnym parkiecie. Do końca III kwarty Ostrogi kontrolowały przebieg meczu, zchodząc na przerwę przed ostatnią kwartą spoktania prowadząc różnicą 8 punktów. Kluczem do zwycięstwa okazała się ostatnia część meczu, wygrana przez gospodarzy 30:19.

[28-19] Sacramento Kings - San Antonio Spurs 113:115

Tyreke Evans to z całą pewnością najlepszy debiutant w obecnym sezonie. We wczorajszym starciu z San Antonio, to głównie dzięki jego znakomitej postawie - 32 punkty, 8 asyst i 7 zbiórek, drużyna Sacramento przez całe spotkanie dotrzymywała kroku podpiecznym Gregga Popovicha.

[27-19] San Antonio Spurs - Denver Nuggets 89:103

Kolejny mecz bez kontuzjowanego Parkera (skręcona kostka), koszykarzom San Antonio przyszło grać przeciwko Denver Nuggets. Niestety, Ostrogi przegrały 89:103, chociaż na 3 minuty i 26 sekund przed końcem spotkania, po celnym rzucie z dystansu McDyessa różnica wynosiła tylko 2 punkty.

[27-18] San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 104:97

Autor: czaczek | Data: 14 Feb 2010

Bez Tonego Parkera (kontuzja kostki) Ostrogi przystąpiły do meczu przeciwko młodym zawodnikom Memphis Grizzlies. Jego miejsce zajął George Hill, który spisał się znakomicie jako pierwszy play-maker zaliczając 18 punktów i 5 asyst. 19 punktów, 9 zbiórek i 7 asyst dołożył niezawodny Duncan.

[26-18] San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 105:90

Po trzech z rzędu porażkach we własnej hali, podpieczni Gregga Popovicha w końcu przerwali fatalną passę i pokonali Jastrzębie z Atlanty 105:90. Tim Duncan zdobył 21 punktów i zebrał aż 27 piłek z tablicy (w tym 10 z kosza rywali). Tym wyczynem ustanowił swój nowy rekord kariery.

[25-18] San Antonio Spurs - Chicago Bulls 93:98

Derick Rose (27 pkt, 6 as) poprowadził Chicago Bulls do zwycięstwa nad Spurs 96:93. Najskuteczniejszym graczem po stronie gospodarzy był Tony Parker, który zaliczył 20 punktów, 8 asyst i 6 zbiórek. Kluczowa okazała się IV kwarta spotkania, którą Byki wygrały 28:22.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

Statystyki na Spurs.com

Czy Tim Duncan po obecnym sezonie opuści Spurs i zakończy karierę?

Spurs najlepiej rozstawioną drużyną? Wszystko na to wskazuje. W San Antonio żyją nadzieją, że przy zachowaniu rozsądnych minut dla Big Three uda się dowieźć najlepszy bilans w lidze i mieć przewagę parkietu w każdej serii nadchodzących Playoffów, nawet w potencjalnym Finale NBA.