[3-0] Memphis Grizzlies 93-104 San Antonio Spurs

Autor: Maksymilian Zapolski | Data: 26 May 2013

Mecz ten był bardzo ważny zarówno dla Memphis jak i Spurs. Ci pierwsi walczyli o utrzymanie się w serii i dojście SAS na 2-1. Ci drudzy z kolei walczyli o bezpieczne 3-0 i możliwość popełnienia błędu. Gdyby zaufać Historii to nie wróży ona dobrze dla Memphis, bowiem nikt nigdy nie wygrał serii ze stanu 3-0 w plecy. Jednak to nie koniec, a Miśki na pewno nie odpuszczą i postarają się zrobić wszystko co w ich mocy, aby odwrócić losy serii.

Więcej ... | Komentarze (0)

Duncan i Parker wybrani do najlepszych piątek sezonu 2012/2013

Autor: ostry | Data: 23 May 2013

NBA ujawniła dzisiaj kolejne wyniki głosowania. Trenerzy po wyborze najlepszych pierwszoroczniaków i najlepszych defensorów, tym razem głosowali na najlepszych graczy w lidze, tworząc w ten sposób trzy najlepsze składy. Wyróżnieni zostali Tim Duncan i Tony Parker.

[2-0] San Antonio Spurs 93-89 Memphis Grizzlies

Autor: ostry | Data: 22 May 2013

Z każdym kolejnym spotkanie wydaje nam się, że już lepszego widowiska być nie może. A jednak. I choć mecz był dość brudny a sędziowanie w kratkę to Grizzlies doprowadzili do dogrywki pomimo, że jeszcze na minutę przed końcem gonili siedmiopuntkową stratę (78-85). W niej jednak Tim Duncan wygrał dla Spurs drugi pojedynek i jest już 2-0 w serii do 4 zwycięstw.

Więcej ... | Komentarze (2)

[1-0] San Antonio Spurs 105-83 Memphis Grizzlies

Autor: ostry | Data: 20 May 2013

Można było mieć obawy przed Game 1 czy Parker będzie efektywny przeciwko Tony Allenowi i obronie Grizzlies. Nie powiedziane, że Allen spędzi na Francuzie więcej czasu w kolejny meczu ale w G1 tego nie było. Spurs z przytupem pokonali Grizzlies na otwarcie serii mając wszystko co najlepsze od Tony Parkera otoczonego wybornymi strzelcami.

Więcej ... | Komentarze (1)

Zapowiedź Finałów Konferencji Zachodniej: Spurs (58-24) - Grizzlies (56-26)

Autor: ostry | Data: 18 May 2013

Kiedy dwa lata temu pisałem zapowiedź z 2011 roku serii Grizzlies - Spurs źle oszacowałem szansę Memhpis. Od tamtego czasu jesteśmy już mądrzejsi o jedną konkretną informację: Memphis Grizzlies is for real. I nie pomylę się tym razem jeśli napiszę, że to najcięższy rywal z Playoffowej ósemki z jakim przyszło się mierzyć w WCF.

[4-2] Golden State Warriors 82-94 San Antonio Spurs

Autor: ostry | Data: 17 May 2013

Gregg Popovich posadził na ławce Tima Duncana na ostatnie 4:28 w Game 6. Spurs mieli dwupunktowe prowadzenie przed tym jak Duncan usiadł na ławce, wygrali mecz różnicą 12stu. W sezonie regularnym Duncan był siódmy w głosowaniu na MVP i został wybrany do All-NBA Defensive Second Team.

[3-2] San Antonio Spurs 109-91 Golden State Warriors

Autor: ostry | Data: 16 May 2013

San Antonio Spurs we wtorkową noc zagrali być może swój najlepszy mecz w tegorocznych Playoffach i objęli prowadzenie 3-2 w serii. MVP spotkania był Tony Parker, który 'nawalał' w Game 4 grając z obolałą łydką ale tym razem Francuz wyglądał dużo lepiej. Miał 25 punktów, rozdał 10 asyst kontrolując wydarzenia na parkiecie.

[2-2] Golden State Warriors 97-87 San Antonio Spurs

Autor: ostry | Data: 13 May 2013

Spurs mogą pluć sobie w brodę, że nie wykorzystali słabszej dyspozycji Warriors, niepełnej dyspozycji Curry'ego, problemów z faulami wysokich graczy gospodarzy. Na 16 sekund przed końcem nie pomogli też sędziowie nie zauważając (i nie podchodząc do monitora) stopy Boguta na linii końcowej gdy Green nabił piłkę o niego. Tymczasem, mieliśmy dogrywkę a w niej wielką niemoc San Antonio, 2-2.

[2-1] Golden State Warriors 92-102 San Antonio Spurs

Autor: ostry | Data: 11 May 2013

Po dwóch pierwszych meczach Spurs mieli dużo szczęścia, że wyjeżdżając do Oakland nie przegrywali 0-2. Kto wie, czy historią tej serii nie będzie wyfaulowanie Klay Thompsona w G1 i zbyt długie trzymanie Stepha Curry'ego. Teraz, gdy przenieśliśmy się do Oracle Arena spodziewano się podtrzymania popisów strzeleckich gospodarzy ale po bardzo fizycznym meczu Spurs wyrwali mecz nr 3, powstali z kolan.

[1-1] San Antonio Spurs 91-100 Golden State Warriors

Autor: ostry | Data: 09 May 2013

Warriors w tych Playoffach grają według schematu: przegrywają pierwsze spotkanie w dramatycznych okolicznościach a drugie już zdecydowanie przejmują i doprowadzają do remisu w serii. Prowadzeni tym razem przez Klay Thompsona, koszykarze Golden State wygrali tu w San Antonio pierwszy mecz od 1997 roku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

Statystyki na Spurs.com

Czy Tim Duncan po obecnym sezonie opuści Spurs i zakończy karierę?

Spurs najlepiej rozstawioną drużyną? Wszystko na to wskazuje. W San Antonio żyją nadzieją, że przy zachowaniu rozsądnych minut dla Big Three uda się dowieźć najlepszy bilans w lidze i mieć przewagę parkietu w każdej serii nadchodzących Playoffów, nawet w potencjalnym Finale NBA.