Wygrywamy z Brooklyn Nets i jesteśmy jedno zwycięstwo od PO!

20 grudzień 2019r. dodane przez Dominik Prusak

Główną gwiazdą dzisiejszego spotkania był Patty Mills, (27p,7/10 za 3) dzięki któremu San Antonio pokonało Brooklyn w AT&T Center 118:105.

Spotkanie zaczęło się od wymiany ciosów, najpierw Brooklyn wyszedł na 10 punktowe prowadzenie, ale szybki run (8-2) dla SAS unormował sytuację. Mills szybko odpalił dwie trójeczki po wejściu na parkiet w połowie I kwarty, co jednak nie wystarczyło, ponieważ Nets wciąż utrzymywali prowadzenie. Wszystko to za sprawą Jarretta Allena, którego chętnie widziałbym w naszych szeregach. Chłop wykorzystał wszystkie braki pod koszowe, na 6 metrze może rozegrać piłkę albo ściąć z nią pod kosz, naprawdę ciekawy jestem czy byłaby to dla nas dobra opcja w kontekście budowy składu.

Warto również pochwalić Marco Belinelliego (11p.), który również trafiał ważne punkty z cięzkich pozycji. Natomiast w dalszej części mecz na korzyść gości, jednak pod koniec III kwarty znowu przypomniał o sobie Mills, który wysunął San Antonio na prowadzenie na 3 sekundy przed końcem.

Można było oczekiwać, że spotkanie rozstrzygnie się w samej końcówce, ale w ostatnich minutach Spurs nagle wypracowali niezłą przewagę i gdy na zegarze zostało 1:36, a róznica wynosiła 11 punktów to powietrze zaczęło powoli schodzić. Ostatnio forma trochę wróciła, choć umówmy się, że to raczej nie jej szczyt, ale wciąż są szansę na Play-Offy, czy uważacie, że na koniec sezonu skończymy w ósemce?