Newsy

Wygrana z Wizards i Cavaliers, Spurs przesuwają się w tabeli

8 kwiecień 2019r. dodane przez Paweł Ostrowski

Spurs potrzebowali w niedzielny wieczór pokonać Kawalerzystów by ekipy od nas wyżej w tabeli, Thunder i Clippers, czuli presję, że i sami muszą wygrać, by pozostać na swoich miejscach. Spurs od stanu 4-10 przejęli kontrolę nad meczem i w pewnym stylu rozprawili się z Cavs, nie dopuszczając do takich emocji jak w noc uhonorowania Manu.

Poprawiony na końcu sezonu bilans meczów na wyjeździe 16-25 nam doda nieco wiary w możliwości, to dobrze, bo już wiemy od dawna, że każdą rundę w tegorocznych Playoffach zaczniemy na wyjeździe. Dopiero na mecze nr 3 i 4 będziemy przenosić się do hali w San Antonio.

Ostatniej nocy. potknęła się noga Utah Jazz oraz Los Angeles Clippers. Clipps grali wyjazdowy mecz w Oakland i dostali lanie 131-104, spadli zatem na ósme miejse (Spurs będą zawsze wyżej w tabeli niż Clippers, ponieważ nie ma scenariusza, w którym Clippers będą mieli lepszy rekord w swojej konferencji).

Więc jeśli Playoffy rozpoczynały by się dziś, Clippers graliby właśnie z Warriors.

Jest na to duża szansa, bo ekipa Doca Riversa ma najcięższego rywala na zakończenie sezonu - Utah Jazz. W teorii najcięższego, w praktyce sam nie wiem, bo Jazz zaliczyli wpadkę, a walczyli o przewagę parkietu w pierwszej rundzie. Teraz (4) Blazers mają już dwa mecze przewagi.

Thunder i ich niestabilna forma, plus problemy Paula George'a, zagrają trzy mecze w cztery dni. Kiedy Spurs kończyli mecz z Cavaliers, OKC męczyło i wymęczyło zwycięstwo z Minnesotą. Zagrają jednak też z Rockets na wyjeździe, oraz mecz u siebie Milwaukee, ale Giannis może dostać w tym meczu wolne - wysoce prawodpodobne.

Spurs za to zagrają już tylko z Dallas w derbach Teksasu. Kończą sezon u siebie, mają sporo czasu na odpoczynek i wątpie, by kogoś oszczędzali.

I teraz ważne - SPURS NIE SKOŃCZĄ SEZONU WYZEJ NIŻ SZÓSTE MIEJSCE.

Szóste miejsce będzie nasze jeśli: Thunder przegrają jeden z dwóch pozostałych meczy, Spurs wygrają z Mavs.

Siódme miejsce będzie nasze jeśli: Thunder wygrają oba pozostałe mecze, Spurs wygrają z Mavs. Inny scenariusz jest taki, że my przegrywamy z Mavs, Thunder przegrają jeden z dwóch pozostałych meczy i też mamy siódmy spot.

Ósme miejsce będzie nasze jeśli polegniemy z Mavs a Clippers wygrają z Jazz, Thunder wygrywają jeden z dwóch pozostałych.

Zatem, nasi rywale potencjalni to:

Warriors, Nuggets oraz Rockets.

Tworzę ankietę na prawym panelu strony, chętnie poznam wasze opinie.

Jest tylko jedna osoba jaką znam, która cieszyłaby się z rozstawienia z Warriors.