Relacje

Wracamy na właściwe tory

21 styczeń 2015r. dodane przez Damian Solnica

Wracamy na właściwe tory

Nie był to najłatwiejszy mecz dla graczy San Antonio Spurs, ale nie był też wyjątkowo ciężki. Ot, kolejne styczniowe spotkanie, które trzeba rozegrać. I wygrać, bo to w obecnej sytuacji Spurs jest obowiązkiem.

San Antonio Spurs 109:99 Denver Nuggets

Pamiętacie kiedy poprzednio Spurs wygrali cztery mecze z rzędu?

Ja też nie.

Zdarzyło się to teraz i to potwierdzenie tego, na co zapowiadało się już jakiś czas. Z Kawhi Leonardem Spurs są niemal tą samą drużyną, którą byli w czerwcu poprzedniego roku. Niemal, bo jeszcze brakuje tego ofensywnego flow, który napędzał podopiecznych Gregga Popovicha i zachwycał wszystkich w ostatnich play-offach.

W meczu z Nuggets Kawhi królował przede wszystkim na bronionej tablicy, gdzie zebrał 12 piłek (z 15 - career high). Dołożył do tego 17 punktów, trafiając 3 z 6 rzutów za trzy, potwierdzając, że powoli odnajduje strzelecką formę po problemach z okiem i dłonią.

Przez większość meczu Spurs prowadzili kilkoma punktami, a o zwycięstwie przesądziły świetne trzy pierwsze minuty ostatniej kwarty. Zanotowali w tym czasie run 11:2, trafiając trzy rzuty za trzy. Pozwoliło to objąć ekipie z San Antonio trzynastopunktowe prowadzenie, wokół którego mecz toczył się już do końca.

Na wyróżnienie w Spurs zasłużyli z pewnością Tony Parker (jeszcze jeden mecz z celną trójką - w sezonie trafia 56,8%, przy 32,3% w karierze), a także trójka łakowiczów. Manu Ginobili miał kłopoty ze skutecznością i trafił tylko 4 z 12 rzutów, ale rozdał aż 8 asyst. Boris Diaw miał najlepsze w spotkaniu +18, a Aron Baynes w 15 minut zdobył 15 punktów, trafiając między innymi wszystkie dziewięć rzutów wolnych.

Spurs zwyciężyli przede wszystkim siłą rezerwowych, którzy pokonali swoich przeciwników 46:27. W całym meczu Spurs trafili też aż 11 rzutów za trzy, jednocześnie wymuszając faule i zdobywając 22 punkty z rzutów osobistych, co jak wiemy nie jest dla nich normą.

(Photo by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images)