Newsy

Wieczór uhonorowania Tima Duncana

19 grudzień 2016r. dodane przez Paweł Ostrowski

Wieczór uhonorowania Tima Duncana

Big Fundamental, Slam Duncan, TD, Timmy D, Old Man Riverwalk albo po prostu Tim Duncan. To była jego noc. San Antonio Spurs uhonorowali swojego legendarnego zawodnika i zawiesili koszulkę z jego numerem pod dachem hali AT&T Center.

Tim Duncan robił długie pauzy, wstrzymywał łzy i dziękował swoim trenerom i zawodnikom. Ja wraz z nim robiłem te dwie pierwsze rzeczy...

„I’m going to tell you this: I won a lot of bets tonight. I didn’t wear jeans. I wore a sport coat, and I spoke for more than 30 seconds. Thank you, San Antonio. Thank you.”

W drugą stronę przemowę zrobił Tony Parker, Manu Ginobili, Gregg Popovich i Dave Odom, trener Duncana na uczelni Wake Forest od 1993 do 1997 roku.

Przemowy były piękne, ot co.

Popovich przyznał, że jak Spurs wybrali Duncana z pierwszym wyborem draftu w 1997r pojechał do Saint Croix, tam gdzie TD się urodził, na Wyspy Dziewicze zobaczyć jaki ten gość może być naprawdę.

A do tego prawie zmarł dwa lub trzy razy w drodze do jego domu, bo Duncan zaniedbał by powiedzieć Greggowi, że na wyspie jeździ się odwrotnie niż w Stanach.

Popovich także powiedział, że on i Duncan żyli razem na plaży przez kilka dni po prostu pływając i rozmawiając.

“From that moment I knew that he was a special individual because he basically talked about everything but basketball,” 

Jestem dumny, że moglem zobaczyć Tima na żywo.