Relacje

Ważna wygrana z Nuggets

27 grudzień 2018r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Ważna wygrana z Nuggets

LaMarcus Aldridge i DeMar DeRozan pokazali klasę w meczu przeciwko najlepszej na Zachodzie, choć zdziesiątkowanej, ekipie z Denver.

Spurs nie przestają imponować. Wygrali osiem z ostatnich dziesięciu meczów. Hala w Alamo City znów staje się naszą twierdzą, którą trudno podbić. Stawiamy kroki do przodu w grze defensywnej, Pop zaczyna ogarniać rotacje, w ataku piłka przyjemnie jest podawana przez naszych zawodników, lubimy asystować, trafiamy trójki, wyczuwamy chemię między starym trzonem drużyny a nowymi nabytkami. 

Mecz z Nuggets był dziwny, przyznaję. Spurs zagrali może z dwie kwarty dobrej koszykówki i może z dwie tej słabszej. Na nasze szczęście dziś Nuggets byli pochodną tego, czym potrafią być - nie grał Will Barton, Garry Harris i Paul Millsap. Nikola Jokić też nie był sobą. Moje pytanie brzmi czy Nuggets są poważnym zagrożeniem dla najlepszych drużyn w lidze czy tylko to są pozory. 

LMA rzucił 27, DDR dodał 30 punktów dla Spurs, Marco Belinelli i Davis Bertans trafiali swoje rzuty. Rudy Gay i Patty Mills grali źle. Co ciekawe, Jakob Poetl zaczyna wpasowywać się w Spurs, jest pożytecznym graczem pod nieobecność Pau Gasola. A co będzie po jego powrocie?

Spurs rzucili w czwartej kwarcie 14 punktów z rzędu i dzięki czemu ostatecznie przypieczętowali swoją wygraną a trener Nuggets mógł wywiesić białą flagę.

Przed nami mecz z .... Nuggets. Myślę, że nie będzie już tak przyjemnie jak dziś.

Garść statystyk TUTAJ

Skrót meczu poniżej: