Relacje

Szósta wygrana z rzędu Spurs

13 marzec 2019r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Szósta wygrana z rzędu Spurs

Uff. Każdy mecz na wyjeździe jest dla Ostróg wyzwaniem. Potwierdza to spotkanie z Mavs. Na szczęście Wichrzyciele nie potrafili wykorzystać zarówno słabej obrony Spurs, jak i przewidywalności ich gierek ofensywnych.

Dzięki wygranej 112:105 nad naszym odwiecznym rywalem zza miedzy - Dallas Mavericks - Spurs pobili swój tegoroczny rekord zwycięstw pod rząd osiągając zaskakującą liczbę równą 6. Zaskakującą, bowiem Spurs wrzucili wyższy bieg, wtedy, gdy to na serio było potrzebne odbijając się w zasadzie od dna i wskakując na dobre do pierwszej ósemki Zachodu. Na dobre? Specjaliści od przewidywania dają Ostrogom aż 96% szans na playoffy, co jest sukcesem zważywszy na fakt w jakiej czarnej dziurze byliśmy kilka razy tego sezonu. Co nas czeka w najbliższych tygodniach? Walka o dobre miejsce w playoffs z Clipps i Jazz. Co możemy zyskać? Ciężko o jakąś nagrodę. Jednak jeśli mógłbym wybierać, to wolę natrafić na Nuggets niż na Warriors. Siódme miejsce, ba, nawet szóste jest w zasięgu Spurs, jednak mamy przed sobą kilka ważnych meczów, które mogą nam nieco pokrzyżować plany np. z Warriors czy Blazers. 

Wracając do meczu z Mavs, to Wichrzyciele byli o krok od wygranej, jednak nie do końca potrafili poadzić sobie z tym zadaniem i wykorzystać słabostki Spurs, tj. klasycznie słabą wyjazdową obronę czy nazwijmy to "jednowymiarowość" Spurs w postaci zagrożeń dwóch tych samych graczy (LMA i DDR). W dodatku Luka Donćić zagrał straszliwy mecz, na szczęście dla nas, oczywiście - 12 punktów i 9 strat. 

Wśród Spurs brylował LMA i DDR oraz D-White, którzy rzucili 89 punków spośród 112 Ostróg przy skuteczności z gry prawie 60%, natomiast dla Mavs świetną robotę zrobił Jalen Brunson - 34 oczek. 

Nasze trio strzeleckie: Belinelli, Forbes i Mills, zagrali kiepsko - 2/11 za trzy. Na szczęście Davis Bertans był na posterunku trafiając trzy trójki i grając ważne minuty pod koniec meczu. 

Przed Spurs pojedynek z Knicks - i jeśli przegrają z Knicks - .......... 

Garść statystyk TUTAJ

Skrót meczu poniżej: