Newsy

Spurs pozbywają się Jean Livio Charlesa i zamykają skład dwoma zawodnikami z obozu przygotowawczego!

22 październik 2016r. dodane przez Paweł Ostrowski

Spurs pozbywają się Jean Livio Charlesa i zamykają skład dwoma zawodnikami z obozu przygotowawczego!

I nadal nie dowiem się po co był eksperyment z Livio Jean Charlesem. Livio, Patricio Garino i Joel Anthony - wszyscy zostali zwolnieni przed rozpoczęciem sezonu i nie zagrają dla Spurs w przyszłym sezonie. Wszystko po to, by zrobić miejsce w 15-osobowym składzie dla Forbesa i Laprovittoli.

I to jest news!

Wszystko podaje Michael C. Wright z ESPN na swoim twitterze. 

Deal Garino był zagwarantowany w ledwie $100k, ale więcej zamieszania jest w umowie Jean Charlesa. Francuz ma w pełni gwarantowaną kwotę $1,188,840 i będzie to widniało w wydatkach Spurs, no chyba, że zawodnik zostanie ściągnięty przez jakiś inny team z NBA z listy zwolnionych (i tu zależności jaką umowę z nim podpiszą - różnica zostaje w wydatkach SA). W umowie Anthony'ego nie była wpisana żadna gwarantowana kwota.

Spurs zrobili zatem ostatnie cięcia w składzie i zakontraktowali na stałe dwóch pierwszoroczniaków, obu obrońców.

Forbes, ze stanu Michingan state, zdobywał średnio 9.5 punktu na mecz mając 52.6% z gry, z 58.8% rzucając z dalekiego dystansu. Wow.

Laprovittola, członek Olimpjskiego składu Argentyny na ostatnich wakacjach obok Manu Ginobiliego, był wg skautów solidnym wsparciem dla zespolu także. Dodawał Spurs głębi, której mocno potrzebują na pozycji rozgrywającego.

PG: Tony Parker, Patty Mills, DeJounte Murray, Nicolas Laprovittola

SG: Danny Green, Manu Ginobili, Jonathon Simmons, Bryn Forbes

SF: Kawhi Leonard, Kyle Anderson

PF: LaMarcus Aldridge, Davis Bertans, David Lee

C: Pau Gasol, Dewayne Dedmon

Jean-Charles, hmmm, 28 numer draftu w 2013 i stash player, stash czyli ktoś nieopierzony, głównie przyszłościowy. Garino z kolei, 23, nie wybrany w drafcie ale z owocnymi sezonami w George Washington. 

Na tą dwójkę Spurs nadal będą chcieli mieć oko i liczą, że podpiszą kontrakty z Austin Toros w D-League. Tracą jednak do nich prawa NBA.

Witamy w świecie Gregga Popovicha.

#GOSPURS!