Relacje

Spurs ogrywają Blazers i szykują się na Warriors

17 marzec 2019r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Spurs ogrywają Blazers i szykują się na Warriors

Ostrogi pokonały dziś w nocy Blazers 108:103 odnosząc swoją ósmą wygraną z rzędu oraz 10. kolejne zwycięstwo w Alamo City. Jazz też wygrali, więc wyścig o szóste miejsce w Konferencji trwa w najlepsze.

Specjaliści od przewidywania wskazują, że mamy 99% szans na playoffy, natomiast  analitycy od tankowania (tankthaton.com) dodają, że mamy średnio ciężki terminarz, trudniejszy z pewnością od Utah Jazz, co komplikuje walkę o 6. miejsce na Zachodzie. Dodatkowo, wziąłem udział w jakiejś sondzie na Twitterze: "Z którą drużyną najchętniej chciałbyś rozegrać mecze pierwszej rundzy playoff?". Jej wyniki mnie nieco zaskoczyły. Większość respondentów w roli "Wymarzonego" przeciwnika widziałoby Denver Nuggets i to zdecydowanie. Biorąc powyższe wyniki za jakąś wskazówke, to może walka o 6. na Zachodzie jest warta funt kłaków? 

Jednakszczerze napiszę, że wolałbym trafić na Blazers, którzy w playoffach są, sami-wiecie-jacy, słabsi niż w regular season, niestraszni, bez ikry. Dawno nie przeszli pierwszej rundy, a przecież bywali w gronie "pretendentów" do tytułu, np. w zeszlym roku, a dostali lanie od Pelicans.

Wiem, że wielu z Was uważa, że mamy jeszcze szanse na nawet trzecie miejsce na Zachodzie, lecz zostawmy te marzenia ściętej głowy i powiedzmy sobie szczerze, że marzeniem byłoby to 6. (mało realne), ale zadowolimy się 7. i możliwością gry z Nuggets (oni są brani niepoważnie, a mają wspaniały zespół, bardzo dobrze grający u siebie, wszechstronny, życzę im najlepiej).

Niemniej, czytałem gdzieś, że Nuggets mają znikome szanse na Mistrza, może dlatego, że zmierzą się ze Spurs w pierwszej rundzie? Zobaczymy.

Dziś w nocy Spurs wygrali z Blazers, którzy w trzeciej kwarcie stracili swojego prawie-że-lidera - CJ McColluma - z powodu urazu nogi w zderzeniu z naszym podkoszowym (Jakob Poetl). Mam nadzieję, że chłopak wróci do zdrowia szybko, a już z pewnością na playoffy. 

Spurs są w gazie, wygrali ósme spotkanie z rzędu (siódme bez Pau Gasola) i 10 kolejne w Alamo City. Przed nimi mecz z Warriors i najwyższa pora pokazać najlepszej drużynie na naszej planecie, gdzie raki zimują. 

Trochę statystyk TUTAJ

Skrót meczu poniżej: