Spurs jakimś cudem uniknęli wyroku, wygrana z Nuggets

6 marzec 2019r. dodane przez Paweł Ostrowski

W meczu z wiceliderem tabeli Zachodu, Spurs nie zawiedli i wygrali 104-103 z mającymi mały kryzys Nuggets. Ten bliski wynik oznacza dokładnie to, co by każdy pomyślał patrząc na taki rezultat - zacięta końcówka. Dla podopiecznych Gregga Popovicha to był mecz niezagrożony aż do ostatnich 2.5 minuty meczu.

DENVER 103, SAN ANTONIO 104

Spurs zagrali kolejny znakomity mecz w obronie. Jak to jednak dobrze być w domu? 69 punktów straconych przez 3 kwarty to bardzo dobry rezultat przed ostatnimi kwartami, bo Spurs zacieśniają w czwartych kwartach obronę i w 8 na 12 przypadków ograniczali rywala do ledwie 25 punktów.

Spurs dwukrotnie ten mecz odsyłali do zamrażarki. Już po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 36-17, największa przewaga w całym sezonie po pierwszych 12 minutach. Z tego goście zrobili niemal wynik remisowy w trzeciej kwarcie, ale Spurs znów uciekli na bezpieczne +15 punktów.

Dramat jednak stał się w samej końcówce.

Prowadząc +9 na 2.5 minuty przed końcem, Spurs nie zdobyli już żadnego punktu, Denver doszli Spurs na jedno oczko, ale w końcówce sami spudłowali trzy rzuty na przejęcie prowadzenia i mieli stratę na 16.2s przed końcem.

Jamal Murray po meczu powiedział, że było nieco za dużo do odrobienia, ale inaczej by mówił gdyby jego rzut za 3 bądź runner 5 sekund później znalazł drogę do kosza. Piłka należała nadal do Nuggets, ale Aldridge przycisnął Aldridge'a wzduż linii i Gay był faulowany, przed Spurs były dwa rzuty osobiste, które...

Gay spudłował oba.

Garry Harris miał jeden ostatni rzut dla Nuggets ale spudłował także.

Denver Nuggets z San Antonio to nadal może być para pierwszej rundy w Playoffach, ale Spurs nadal muszą o nią walczyć. Obecnie są na ósmym miejscu Zachodu.