Newsy

Spurs będą się starać o McDyess’a

20 listopad 2008r. dodane przez SPURS.pl

Kiedy Denver Nuggets, zwolnili niedawno pozyskanego za Allena Iversona, byłego gracza Detroit – Antonio McDyess’a, wiele klubów NBA ustawiło się w kolejce po tego niezwykle doświadczonego silnego skrzydłowego. Wśród klubów zabiegających o niego stoją także włodarze San Antonio. Deficyt na pozycji 4 i 5 jest aż nadto widoczny, a zawodnik pokroju McDyess’a byłby idealnym rozwiązaniem, dla strwożonej ostatnio problemami głowy Gregga Popovicha.

Jednak sprowadzenie Antonio nie będzie wcale proste. Swoją chęć zatrudnienia tego skrzydłowego wyraziło aż 20 klubów NBA, a wśród nich główni zainteresowani, czyli Celtics (oferujący około 2.8 mln $) Lakers, Suns (obie ekipy stać na ponad 5 mln $ kontrakt dla McDyess’a) czy Pistons. I to właśnie powrót do drużyny z Detroit jest najbardziej prawdopodobny.

Sam zainteresowany ma teraz chwile na przemyślenie swojej decyzji, gdyż po zwolnieniu z Nuggets musi odczekać 30 dni, zanim podpisze kontrakt z inną drużyną. Sytuacja jest niemal identyczna jak zeszłoroczny przypadek Brenta Barrego, który po zwolnieniu z Sonics, czekał miesiąc i podpisał nową umowę z San Antonio Spurs.