Artykuły

Spurs B zagrają przeciwko Warrs B

11 marzec 2017r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Miały być fajerwerki, a będą zimne ognie. Dziś o 2,30 zagramy przeciwko Golden State Warriors.

Złe wiadomości napłynęły do nas ze sztabu Spurs - wczoraj podano wiadomość, że Kawhi Leonard nie zagra w meczu z Dubs z powodu kontuzji, której uległ w trzeciej kwarcie meczu z OKC Thunder (głowa). Kawhi przejdzie normalną procedurę stosowaną w NBA (concussion protocol). Miejmy nadzieję, że wróci do gry zdrowy.

Dziś znów trzęsienie ziemi przeszło przez Alamo City - LaMarcus Aldridge, nasz drugi strzelec, ma problemy z sercem i przez to nie zagra w meczu z The Dubs, ale, co gorsze, data jego rekonwalescencji nie jest znana. Problemy sercowe LMA są znane od jego pierwszego sezonu. W kwietniu 2007 r. w Portland zdiagnozowanu u LA syndrom Wolfa - Parkinsona - White'a (nie jestem medykiem i jeśli się błaźnię, to przepraszam). Przekładając to na język laika - LA miewa nudności i przyspieszenia pracy serca (arytmia). Problemy LA powróciły w 2011 r. - wówczas jego absencja wyniosła zaledwie 10 dni. Jednak lepiej, by mieć pewność, że nasz gracz będzie zdrowy na 100% - badania trwają, sztab lekarski będzie na bieżąco podawał informacje o stanie zdrowia LMA. Więcej o sytuacji Aldridge'a TUTAJ

Co więcej, w meczu z Warriors nie zagra Tony Parker (plecy) oraz D-Murray (pachwina). 

Warriors też mają swoje problemy - stracili na około miesiąc Kevina Duranta (kolano) plus dali dzis wolne swoim najlepszym graczom - Curry, Thompson, Green i Igudala będą nieaktywni.

Biorąc powyższe pod uwagę, mecz w Alamo City może być bardzo ciekawy. Przypomina mi się od razu spotkanie Spurs - Heat, w którym nie wystąpił ani Timmie, ani Parker, ani Ginobili, a i tak rezerwy Spurs prawie, prawie utarły nosa Żarom (klub musiał zapłacić za ten występek 250 000 bucksów).

Spurs niby gonią Warriors, ale robią to w spursowy sposób. Warriors też nie robią wszystkiego, by to miejsce utrzymać. Tym bardziej, dzisiejszy mecz będzie hitem. Chciałbym, by zespołowa gra Ostróg odniosła dziś sukces, ale kto to wie.

Początek 2,30!