Artykuły

Skład skrzydłowymi stoi - DeMarre Carroll i Marcus Morris nowymi graczami Spurs

7 lipiec 2019r. dodane przez Paweł Ostrowski

Skład skrzydłowymi stoi - DeMarre Carroll i Marcus Morris nowymi graczami Spurs

Patrząc na rynek wolnych agentów i poziom hard cap jaki został ustawiony na ten sezon, Spurs obudowują swój zespół wokół LaMarcusa Aldridge'a i DeMara Derozana. Spurs oprócz naboru w drafcie dodali graczy z wolnej agentury.

Ustawiona umowa już 5 dni temu zmieniła się ostatniej nocy.

DeMarre Carroll, 34 letni skrzydłowy miał podpisać dwuletni kontrakt wart $13 milionów dolarów. Jednakże, Adrian Wojnarowski doniósł, że Spurs i agent Carrolla wynegocjowali jednak trzyletnią umowę wartą $21 milionów. 

Hmmm, ale o co tu codziło z wydłużeniem tej umowy? Wg Insidera ESPN Bobby'ego Marksa ten deal pozwolił Spurs na zachowanie pełnego mid-level, który wyjątek ten był pierwotnie wykorzystany właśnie na jego kontrakt. A dzięki temu...

Spurs ok, zapłacili więcej Carrollowi ale dzięki temu ściągneli z rynku wolnych agentów ex Celta, Marcusa Morrisa. Czy ktoś na dzień wczorajszy był bardziej warty tego mid-level, wartego $9.3 miliona? Wątpie.

To będzie wartościowy fit z miejsca dla Spurs, którzy kontynuują budowanie głebi składu. By zrobić miejsce dla 30-letniego Morrisa, Spurs musieli zrobić sign-and-trade z Nets po Carrolla i oddać w nim Davisa Bertansa...

Ten jeden z najlepszych strzelców wśród wysokich, trafiający niemal 43% swoich rzutów, trafi do zespołu grającego szybko, budowanego wokół Bradley'a Beala i później Johna Walla, ale też będzie miał szansę na grę przy odejściu z DC Portisa i Arizy, a pewnie też i Jabariego Parkera.

Przesuńcie lawinę komentarzy pod te newsy.