Newsy

Richard Jefferson w San Antonio Spurs!

25 czerwiec 2009r. dodane przez SPURS.pl

Tuż przed oczekiwaniem przez wiele klubów Draftem w NBA aż wrze od plotek na temat ewentualnych transferów. W cieniu wymiany Suns-Cavs przeszła pierwsza bardzo ważna decyzja władz Spurs w "sezonie ogórkowym". Ostrogi pozyskały z Milwakuee Bucks, niskiego skrzydłowego - Richarda Jeffersona. W zamian do drużyny Kozłów powędrował Bruce Bowen, Fabricio Oberto i Kurt Thomas. To wyraźny krok w stronę odmłodzenia drużyny z Teksasu.

Jefferson to 29 letni, bardzo skuteczny niski skrzydłowy. W poprzednim sezonie, jako jeden z dwóch grzaczy Bucks, zagrał we wszystkich 82 meczach sezonu regularnego, notując średnie 19.6 punktów, 4.6 zbiórki i 2.4 asysty na mecz.

Generalny Managers Spurs - R.C. Buford, powiedział: "Jego wiek pomoże nam wprowadzić naszą drużynę w nową erę". Jednoznacznie, słowa Buforda, można odczytać jako zapowiedź kolejnych zmian.

W szczególności, na chwilę obecną, sprawą niezbędną wydaje się znalezienie zawodnika na pozycję 5 - środkowego. Plotki głoszą, że San Antonio interesują się naszym rodakiem - Marcinem Gortatem. Rywalizacja o "Polish Hammera" wydaje się jednak dość trudna. Prawdą jest, że styl Polaka, nie pasuje do gry Ostróg, jednak jego obecność w składzie z pewnością pomogłaby czterokrotnym mistrzom NBA w odbudowaniu swojej pozycji w lidze. Zainteresowanie Gortatem, oprócz Magic, wyraziło Phonix Suns, New York Knicks i Cleveland Cavaliers. Ci ostatni wydają się jednak stać na straconej pozycji po sprowadzeniu Shaquilla O'Neala z Arizony.

Ta wymiana w pełni wkazuje, że okres letni będzie bardzo interesujący dla kibiców San Antonio. Liczymy, że to nie koniec emocji na rynku transferowym i późniejszym okresie podpisywania kontraktów z wolnymi graczami.