Artykuły

Przewaga San Antonio Spurs w rozmowach z Lakers może nie być już wyższa

28 czerwiec 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

Przewaga San Antonio Spurs w rozmowach z Lakers może nie być już wyższa

Portal o Spurs, wielkie drama wokół Kawhia Leonarda a zacznę zdanie od: LeBron James ma decyzję do podjęcia i wiemy, że pierwszą podejmie już do najbliższego piątku - tą, czy wykorzystać opcję gracza w swoim gracie i zostać na jeszcze jeden sezon w Cavs czy zostać niezastrzeżonym wolnym agentem i wejść na rynek. Jeżeli to zrobi, Los Angeles Lakers ma wystarczająco miejsca w salary cap by zaproponować mu maksymalny kontrakt. Tą większą decyzję, odnośnie swojej przyszłej drużyny, ma wybrać wg wielu wcześniej niż w ubiegłych swoich free agency - do 4 lipca. To oznacza, że Lakers mają mało czasu by zachęcić go jeszcze jednym gwiazdorem w Los Angeles!

Ramona Shelbourne oraz Adrian Wojnarowski piszą z rana w ESPN o tym, że jest pewne wachanie w obozie Jamesa czy chce wstępywać w szeregi Lakers przed faktem, kiedy ci są niepewni czy przyjdzie do nich chociaż jeden All-Star (PG/Leonard).

"zawachanie by być pierwszą supergwiazdą decydującą się na grę dla Los Angeles Lakers z wolnych agentów, presja wzrasta dla front office'u Lakers by dobić targu z San Antonio Spurs by zwołać do nich skrzydłowego, Kawhia Leonarda"

Istnieje mocne przypuszczenie, że Leonard chce grać dla Lakers i połączyć siły z LeBronem by podbić Hollywood.

Zatem.. presja nie była nigdy większa przed Lakers by wykonać ten trade po Leonarda, przed tym jak James podejmie swoją decyzję.

Wg Ramona Shelbourne raz jeszcze, kiedy Lakers odezwali się do Spurs porozmawiać, "Spurs zamknęli przed nimi drzwi". Bez Kawhi i Paula George'a w LA (kolejny, mający trafić do Lakers wg słów wypowiedzianych rok temu w wolnej agenturze, a teraz wachający się czy nie podpisać przypadkiem w Oklahomie), James też może byc niechętny na przeprowadzkę tam.

R.C. Bufford nie raz już wspomniał, że chce pozostawić Leonarda w składzie. Prawdopodobnie i by skończyło się super-maxem, jeśli tylko byliby w stanie. Ale jeśli Kawhi jest już poza San Antonio i zdecydują się handlować Leonardem.. cena za niego musi być ogromna.

Lakers są w stanie złożyć ofertę na poziomie Ingram, Kyle Kuzma, Josh Hart i przyszłe picki pierwszorundowe. Może i nawet Julius Randle jako zastrzeżony wolny agent w postaci sign-and-trade.

Coś czuję, że wszystko wyjaśni się w tydzień.