Newsy

Przed sezonem: Aldridge na wylocie?

19 październik 2016r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Przed sezonem: Aldridge na wylocie?

Nie ma to jak wstać rano, odpalić internet i przeczytać plotkę, która podnosi ciśnienie niczym najlepsze espresso. Jak donoszą „źródła informacji związane bezpośrednią z Ligą” przygoda LA w SA może się raptownie skończyć.

Wieloletnia komentator ESPN – Jackie MacMullan zasugerowała, że Spurs mogą spróbować wytransferować Aldridge’a jeszcze przed końcem nowego sezonu. MacMullan twierdzi, że Spurs nie są zadowoleni z efektów współpracy z LA i dodaje, obecnie nie są prowadzone rozmowy transferowe z jakimkolwiek klubem w NBA.

Nie jest to pierwsza plotka dotycząca przyszłości LA w zespole z Alamo City. Pamiętacie jak przed przerwą na mecz gwiazd rozeszły się po świecie pogłoski o tym, że Pan Aldridge chce zostać wytransferowany (do Cleveland Cavs).

W 2015 r., roku w którym Spurs pozyskali LA, chcieliśmy widzieć w Aldridge’u następcę Tima Duncana (to się nie stało i nie stanie), a już na pewno gracza, który przyniesie z Oregonu kapitalną ofensywę (tak się nie stało, póki co).

LA jest kapryśnym chłopczykiem. Mogliśmy się o tym przekonać, gdy przyglądaliśmy się bliżej jego relacjom z Damianem Lillardem w Blazers. LA nie mógł wówczas pogodzić się z marginalizowaniem jego roli oraz jego osoby w klubie z Oregonu. Doszło do transferu.

Dziś mamy podobną sytuację. Kawhi Leonard rozwija się bardzo szybko i nie wyobrażam sobie, by nie został liderem Spursów. Dla LA może to być niewygodna sytuacja, na tyle nie wygodna, że może zacząć grymasić.

Oczywiście są to spekulacje, domysły, które nie są potwierdzone u samych graczy. Wobec czego zostawmy je na boku i skupmy się na początku sezonu, który zapowiada się bardzo ekscytująco - Spurs zagrają z Warriors już za niespełna tydzień. 

[EDIT 13:59, Paweł Ostrowski] - Źródła bliskie San Antonio jak i klub podważył raport Jackie MacMullan.