Relacje

Problemy na wyjeździe i problemy ze zdrowiem Aldridge'a.

28 marzec 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

Problemy na wyjeździe i problemy ze zdrowiem Aldridge'a.

San Antonio Spurs przegrali w Waszyngtonie w meczu, w którym co gorsza stracili LaMarcusa Aldridga w pierwszej połowie z powodu kontuzji kolana. Dopiero okaże się, czy będzie dostępny na czwartkową noc, gdy Spurs będą podejmować Oklahome City Thunder przed własną widownią.

SAN ANTONIO 106, WASHINGTON 116

Od momentu, gdy Spurs stracili LaMarcusa Aldridge'a w końcówce drugiej kwarty, nie mieli już najlepszego gracza na parkiecie. Już wcześniej jednak robili sami sobie krzywdę głupimi stratami, niewykorzystanymi szansami w ataku i ogólnie źle wyglądającym team-spirit, co spowodowało, że już do przerwy było -14. 

I nie było puntku zaczepienia, by się miało coś zmienić po przerwie.

Ten atak Spurs wygląda na niepełnosprawny.

Wizards byli bez Johna Walla, tak jak w meczu kilka dni temu, nie dostali także wsparcia na jakie standardowo mogli liczyć od Bradley'a Beala (7 punktów), ale aż 7 zawodników miało co najmniej 10 punktów - Morris, Porter, Meeks, Sessions, Oubre, Scott i nasz Marcin Gortat. 

Często jakieś comebacki rodzą się od defensywnych sukcesów, ale tu nie było co zbierać. Spurs byli poza swoimi rotacjami, byli niedokładni w closeoutach, nie radzili sobie w mismatchach. Taki Markieff Morris brał niższego obrońcę na plecy i zrobił na nich 7/7 z gry. 

To był blowout, -10 na koniec meczu ładnie maskuje 40 punktów w garbatych.

Z siedzącym Aldridge'm i jak zwykle Leonardem, oraz dwoma porażkami z rzędu Spurs mają teraz trochę pracy do wykonania by pozostać w wyścigu po PO's. 

Tymczasem nasi rywale o spot przed Playoffami - Pelikany przegrały z Portland i zostali z identycznym bilansem jak Spurs, obecnie #5 miejsce w konferencji. Nuggets przegrali drugi raz rzędu i spadli na #10 miejsce w konferencji. Clippers pokonali Milwaukee Bucks więc zostali w walce o Playoffy będąc o pół meczu lepsi od Denver, #9 spot. Thunder okupują #4 miejsce.