Newsy

Preaseason 2009 [4-3]: Pacers - Spurs 114:112

27 październik 2009r. dodane przez SPURS.pl

Mecze przedsezonowe już za nami. W swoim ostatnim sprawdzianie drużyna San Antonio przegrała w Bloomington z Indiana Pacers 112:114. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Danny Granger, który zaliczył 29 punktów, 14 zbiórek i 6 asyst. Lider Indiany przebywał na parkiecie aż 41 minut, przy czym najwięcej minut z graczy Spurs grał George Hill ..

... który zaliczył również najwięcej bo 21 punktów. Hill przez cały preaseason notował średnio 15.3 punktów, najwięcej ze wszystkich podpiecznych Gregga Popovicha.

Przeciwko Pacers, granicę 10 punktów przekroczył także Tim Duncan - 15 punktów (dodatkowo 11 zbiórek i 6 asyst w niecałe 23 minuty), a także Tony Parker - 14.

Rywale poczynili wyraźny postęp. Oprócz wspomnianego wcześniej Grangera, znakomicie prezentuje się Roy Hibbert. Pierwszą piątkę uzupełnia Troy Murphy, Earl Watson i Brandon Rush. Ekipa Pacers może być jednym z czarnych koni tegorocznych rozgrywek w Konferencji Wschodniej.

Rywali docenił również Popovich: "Ta energia i aktywność była niesamowita. Młodzy goście uczą się jak należy grać. Pokazali nam kilka świetnych zagrywek, które musimy dogłębie przeanalizować".

W hura optymizm nie wpada coach Pacers - Jim O'Brian. "Przed nami jeszcze daleka droga, bracie".

Już w środę początek sezonu regularnego. Na początek Ostrogi zmierzą się z Chrisem Paulem i jego New Orleans Hornets.