Newsy

Preaseason 2009 [4-2]: Spurs - Thunder 119:102

21 październik 2009r. dodane przez SPURS.pl

Mecz pomiędzy San Antonio a Oklahoma City Thunder odbył się w obiekcie uniwersytetu Texas w Austin. Pomimo tego, że Ostrogi łatwo rozprawiły się z Thunder 119:102 (33:32, 32:24, 31:18, 23:28) nie popsuło to humoru liderowi Thunder - Kevin'owi Duratowi, który przez rok reprezentował barwy uczelnianej druzyny z Texasu.

Durat miał okazję spotkać się z swoimi kolegami z drużyny, zamienić kilka słów z trenerem, a także oglądnąć trening swojej byłej drużyny.

Przeciwko Spurs, okok Jeffa Greena (24), był najskuteczniejszym zawodnikiem Oklahoma City, zaliczając 23 punkty i 9 zbiórek.

Ostrogi zagrały w najmocniejszym zestawieniu z Duncanem, Parkerem, Jeffersonem i Ginobilim. Oczywiście Pop, oszczędzał swoje gwiazdy dając im pograć nieco ponad 20 minut w meczu. Znakomicie zagrał w wyjściowej piątce weteran - Micheal Finley. Mike trafił wszystkie 5 rzutów za 3 punkty zaliczając 20 punktów, najwięcej w drużynie.

Po raz kolejny znakomicie zaprezentowali się dwaj młodzi gracze z ławki. DeJuan Blair w przeciągu 15 minut zdobył 17 punktów i zebrał 10 piłek, a George Hill zapisał na swoim koncie 16 oczek.

Po 13 punktów zaliczył Richard Jefferson i Tony Parker. Natomiast Tim Duncan po 21 minutach uzbierał 9 punktów i 10 zbiórek.

Kluczem do zwycięstwa Spurs okazała się bardzo wysoka skuteczność - 57% rzutów z gry, a także znakomita gra na deskach wygrana w stosunku do Thunder 46-35.

Ostatni mecz przedsezonowy San Antonio rozegra w piątek 24 listopada przeciwko Indiana Pacers.