Newsy

Powrót Leonarda planowany na najbliższy czwartek?!

11 marzec 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

Powrót Leonarda planowany na najbliższy czwartek?!

Spurs w ostatnich meczach stracili swoją dobrą pozycję w tabeli, przegrywają niemal z każdą Playoffową drużyną (wyjątek to mecz z Cavs), wielu zawodników nie staje się lepszymi, wręcz gra słabsze sezony a na horyzoncie jest bardzo ciężki kalendarz, bo w samym marcu San Antonio mierzą się za każdym razem z Playoffową drużyną. Desperacko drużyna potrzebuje impulsu i dać może go.. powrót Kawhia Leonarda?!

Według najnowszych informacji Lisy Salters z ESPN istnieje szansa na to, że lider San Antonio Spurs Kawhi Leonard wróci do gry w przyszłym tygodniu – najpewniej na czwartkowe spotkanie przeciwko New Orleans Pelicans:

ESPN's Lisa Salters is reporting that San Antonio's Kawhi Leonard could return as early as Thursday's game against New Orleans. League sources tell me that barring a setback, Thursday vs. Pels is indeed the targeted return of Leonard to the lineup.

— Adrian Wojnarowski (@wojespn) 11 marca 2018

Zamieszanie jakie w tym sezonie, a w szczególności w ostatnich tygodniach, niesie stan zdrowia Leonarda oraz jego ewentualny powrót do gry jest nie do zniesienia. W lidze pojawiły się głosy mówiące o tym, że na linii Spurs-Kawhi są zgrzyty, że współpraca nie jest idealna.

Czekaliśmy jednak na dwie rzeczy bardziej niż na cokolwiek w tym przeciętnym i rozczarowującym sezonie:

1) informację od samego Leonarda o lojalności wobec drużyny co stało się w ostatnią środę - wg Michaela C. Wrighta z ESPN powiedział, że chce zostać z drużyną do końca swojej kariery w NBA. Do tego dodał, że jego plan powrotu na parkiet był zawsze omawiany grupowo, rozmawiał codziennie z Popem. 

2) informację z konkretną datą powrotu - wstępnie jak wyżej, jest szansa na występ w czwartkowym meczu z New Orelans Pelicans.

San Antonio potrzebuje Leonarda. Mają ogromne problemy, potrzebują lidera i tym zawodnikiem może być tylko on. Na ratunek w tym sezonie. Jeśli to się opóźni, naprawdę trzeba być optymistą by z obecną formą patrzeć pozytywnie w przyszłość, bo tylko w marcu wg chronologii - Rockets, Magic, Pelicans, Timberwolves, Warriors, Wizards, Jazz, Bucks, Wizards raz jeszcze i Thunder...

KAWHI CZEKAMY.

PS Dla tych co chcą wiedzieć więcej o kontuzji czworogłowego. odsyłam TUTAJ.