Relacje

Porażka w drugim meczu po restarcie. Czy jest aż tak źle?

26 lipiec 2020r. dodane przez Kacper Balawender

Porażka w drugim meczu po restarcie. Czy jest aż tak źle?

San Antonio Spurs 119-124 Brooklyn Nets

Spurs przegrywają swój drugi z trzech meczów w Pre-season. Przed nimi jeszcze spotakanie z Indianą za 2 dni (28.07). Bukmacherzy stawiali na Spurs, lecz ja wiedziałem, że to będzie bardzo bliski mecz. Nets chciali się zrehabilitować po słabym pierwszym spotakniu, gdzie rzucili tylko 68 punktów Pelicans. Pierwsze 2 kwarty były wyrónane. Po połownie był remis. Jednak w drugiej połowie trzeciej kwarty coś się popsuło i Brooklyn odstoczyło na 13-punktową przewagę. Spurs zdoałali wyrównać, ba nawet wyjść na prowadzenie, zabrakło jednak sił i ok. minuty do końca Spurs zaczeli nie trafiać, a Nets wręcz przeciwnie i było po meczu. Tak prezentuje się game tracker (Spurs u góry):

Na pewno pozytywnym aspektem jest nasza skuteczność zza łuku (11/26) w porównaniu do Nets (14/44). Wysoka również skuteczność na lini rzutów wolych (24/28). Spurs dominowali pod koszem zaróno swoim 45 DReb, jak i przeciwnika 12 OReb. Jednak gwoździem do trumny w tym spotkaniu były straty aż 24 (!) i co za tym idzie przechwyty Nets (14 przy tylko 4 drużyny z San Antonio). 

Najwięcej punktów rzucił Caris LeVert (27), w Spurs najlepszy był Derrick White (22). Najlepiej zbierał Drew Eubanks (14) oraz Jakob Poeltl (11), w Nets Jarret Allen (11).

Słaby mecz DeRozana (8ptk ,3zb ,3ast) oszczędza się na końcówke sezonu czy nie wszedł jeszcze w rytm meczowy?

Godni wyróznienia są na pewno: Derrick White, który był wszędzie zbierał, blokował i rzucał trójki jak szalony;Drew Eubanks (12ptk ,14zb) oraz Jakob Poeltl (12ptk,11zb) którzy zaliczyli double-double. Bardzo podobała mi sie gra Drew, naprawde było widać zaangażowanie i wysiłek jaki wkładał w obronę. Keldon Johnson  (8ptk ,8zb ,2ast) to właśnie z nim na parkiecie drużyna sobie najlepiej radziła (aż +19ptk), najgorzej z kolei z Lonnie Walker IV (14ptk ,2zb ,2ast) -17ptk kiedy grał na parkiecie.

Nie moge się nadal przyzwyczaić do nowej fryzury Lonnie Walker'a i czasami nawet nie wiem że gra na parkiecie haha

Spurs' Lonnie Walker IV cuts hair, sheds pain from past | NBA.com.

Przegrywamy więc bardzo wyrównany drugi mecz po restarcie ale patrze pozytywnie na grę Spurs mimo braku jakże kluczowego LaMarcusa.