Newsy

Pierwszy oficjalny center na przyszły sezon, Joffrey Lauvergne Ostrogą

11 lipiec 2017r. dodane przez Paweł Ostrowski

Pierwszy oficjalny center na przyszły sezon, Joffrey Lauvergne Ostrogą

San Antonio Spurs podpisali wolnego agenta Joffrey'a Lauvergne. To utalentowany na kilka sposobów center, który ostatnie trzy sezony spędził w trzech różnych zespołach zanim wylądował tu, w Teksasie.

W swój klasyczny sposób, generalny menadżer R.C. Buford znalazł cennego gracza na ławkę, po tym jak Chicago wycofało swoją kwalifikacyjną ofertę dla francuza, czyniąc go niezastrzeżonym wolnym agentem.

Po jednym dniu, jest on już on zawodnikiem Spurs na dwuletniej umowie. Szczegóły nie są jeszcze znane. Pierwszy z tym newsem pojawił się uczeń Woja, Shams Charania:

Lauvergne jest dopiero pierwszym centrem awizowanym do gry w przyszłym sezonie. Spurs cały czas liczą na podpisanie umowy z Pau Gasolem, który ma podpisać przyjacielską, dłuższą umowę ze Spurs ale hej, nigdy nie wiadomo, prawda?

Lee i Dedmon też prawdopodobnie nie wrócą bo szukają dłuższych, większych umów (choć słyszy się o pracy, by ściągnąć na jeszcze jeden rok Lee). Lauvergne będzie zatem naszym oczkiem w głowie.

Bo ten, do San Antonio zabiera ze sobą niezły arsenał w ofensywie. Potrafi zdobywać punkty, powalczyć o zbiórkę o co nie ciężko z jego wzrostem 211cm. Będzie rozszerzał parkiet i polepszał spacing, choć jego waga (około 109kg) to powód, dla którego jest centrem. Lauvergne prawdopodobnie został wyszukany przez skautów by znaleźć kogos podobnego do Dedmona, i udało się to zrobić jeszcze tańszym kosztem.

Lauvergne zdobył złoty medal z Parkerem, Diawem i byłym Ostrogą Nando De Colo na Eurobaskecie w 2013 roku. Lauvergne także grał z Davisem Bertansem, obecnym graczem Spurs, ale wcześniej w Partizanie Belgrad. Powinien zatem z łatwością wpasować się do szatni.

Podpiasnie Jeffrey'a otwiera wiele drzwi dla San Antonio. Jego ofensywny wachlarz pomoże Leonardowi znaleźć dla siebie miejsce bliżej kosza, jeśli będzie potrzeba ale jednocześnie walcząc o zbiórki to duże wsparcie dla SA. Może grać na pozycji wysokiego skrzydłowego i spodziewam się dużo eksperymentów Popovicha.