Newsy

Pau Gasol na trzyletnim kontrakcie ze Spurs, wtopa kontraktowa włodarzy San Antonio?

25 lipiec 2017r. dodane przez Paweł Ostrowski

Pau Gasol na trzyletnim kontrakcie ze Spurs, wtopa kontraktowa włodarzy San Antonio?

Od kilku dni wiemy już, że Pau Gasol zostaje ze Spurs mimo, że zrezygnował z $16.2 milionów dolarów jakie miał zapisane w opcji zawodnika. Zrobił to by pomóc zdobyć Spurs większą elastyczność w off-season, by chociażby postarać się zatrzymać Jonathona Simmonsa. To był ogromny sukces, to był jakiś spurs-way sposób, by namówić Hiszpana by zrezygnował z tej opcji w swoim kontrakcie, bo było wiadomo, że w obecnych czasach nikt mu juz tyle nie zaproponuje.

Spurs, jak to już bywało w przeszłości, umówili się z Pau, że podpiszą z nim dłuższy kontrakt, w którym nadrobi te miliony, z których zrezygnował. To miało mieć ręce i nogi.

Tymczasem, właściciel Peter Holt i GM RC Buford nie widzą problemu w tym, by płacić Pau Gasolowi właściwie tyle samo, co wcześniej... Czy w ostatnich dniach San Antonio zmieniło swoją siedzibę i teraz są w Sacramento albo w Nowym Jorku?

Sources: Free agent Pau Gasol's deal to return to Spurs: three years, $48M with a partial guarantee on final year, https://t.co/LRm3ph27HZ

— Adrian Wojnarowski (@wojespn) 24 lipca 2017

Dzięki Pau, zgodziłeś się na obniżkę $200,000. 

Zatem, to jest $16 milionów za dwa kolejne lata gry Pau w Spurs, a kiedy ten będzie mieć 40 lat będzie wchodził w swój ostatni rok kontraktu, ponoć częściowo gwarantowany.

Dlaczego Spurs to zrobili?

Prawdopodobnie dlatego, że rzeczy podziały się już na rynku wolnych agentów i Jonathon Simmons opuscił to miejsce. To nie była część planu. Gdyby Jonathon od razu zmienił pracodawcę, Pau Gasol na pewno nie rezygnowałby ze swojego ostatniego roku w zeszłym kontrakcie. Więc raz jeszcze - Simmonsa nie było już, więc po co Gasol ma dawać zniżki. 

Jeśli chodzi już o ten sezon 2017-18, ten kontrakt to nie problem - nie wykorzystali na niego wyjątków, nie było w planach już innych zawodników.

Jeśli chodzi o przyszłe lata, jest gorzej. Danny Green, Rudy Gay, LaMarcus Aldridge mają wszyscy opcję zawodnika na sezon 2018-19' a to jest łącznie $41 milionów. Jeśli wszyscy ze swojego kontraktu zrezygnują, Spurs znajdą miejsce nawet na maksymalny kontrakt. Ale dlaczego Aldridge ma rezygnować ze swoich $22 milionów dolarów zapisanych w kontrakcie, skoro nikt mu już takich pieniędzy nie da?

Żart, San Antonio Spurs mogą tak zrobić.

Żart.

W zależności od potrzeb i od decyzji wspomnianych zawodników (a także kolejnego kontraktu Tony'ego Parkera), Spurs mogą podjąć decyzję o zwolnieniu Pau Gasola i rozłożeniu jego pensji. Ale to nie jest atut, to jest nadal zły, po prostu zły kontrakt. I tego już nic nie zmieni.

Prawdopodobnie Pau Gasol zakończy kariere jako Ostroga.