Relacje

Orlando magicznie zaczarowało i wygrało...

16 listopad 2019r. dodane przez Michał Boguś

Orlando magicznie zaczarowało i wygrało...

Kiedy doczekamy się zwycięstwa? Orlando dzisiaj górą.

San Antonio Spurs 109 - Orlando Magic 111

 

Ostatnio Rudy Gay powiedział, że Spurs potrzebują jednej wygranej aby się hmm ,,odblokować" ? Dużo mieliśmy już ku temu okazji, choćby w meczu z Magic które grało osłabione brakiem Jonathana Isaaca.

Przede wszystkim w Spurs kuleje obrona 1 na 1, po każdym minięciu graczy Orlando akcje albo były z łatwością kończone pod koszem albo był odrzut na obwód skąd trafiali głównie Fournier. Zbiórka nie była mocno przegrana ( 48 do 41 na korzyść Magic, w podaniach kończących również remisowo (22 do 23 na korzyść Spurs). Procent skończonych akcji z gry również dla San Antonio. Problem leżał w agresji w ataku, wymuszaniu fauli. Orlando zmiażdzyło Spurs w tym aspekcie. San Antonio wykonało 6/10 !!!! rzutów wolnych podczas gry Orlando 27/34.... Ogromna rożnica jeśli dodamy do tego, że Magic popełnili w tym meczu tylko 13 fauli a Spurs 25

Co jest pozytywem po tym meczu? DeRozan który zagrał na swoim poziomie, 21 pkt 60% z gry, Murray który grał rozważnie kończąc mecz na poziomie 10/5/6 przy 83% z gry i mając najmniejszy +/- z pierwszej piątki. Dobre zmiany Rudy'ego, Millsa i Poeltl'a. 

Słaby mecz LaMarcusa. Przez 31 minut na placu uzbierał linijkę 13/6/2 przy 38% z gry. Fakt cieszy 5 bloków/ 2/3 za trzy oraz 100% z osobistych. Tylko hmmm 100% z osobistych oddając jeden rzut? Oczekiwałbym czegoś więcej, większej agresji. To samo tyczy się Derricka White'a, który z ławki w czasie 21 minut wniósł 3/1/4 przy 25% z gry. 

Warto podkreślić świetną dyspozycję Fourniera. Oddajmy co mu się należy, linijka 26/4/3 na skuteczności 9/15 z gry w tym 5/6 za trzy robi wrażenie. Tym razem Magic na swoim parkiecie tym, że bardziej im się chciało wyrwali zwycięstwo Spurs, przede wszystkim agresją w ataku. 

Dzisiaj podejmujemy Portland które gra bardzo nierówno i dużo poniżej oczekiwań. Wierzę, że wygramy i zespół się jak to mówi Rudy ,,odblokuje się".