Artykuły

Ogórkowe przemyślenia - cz. 12

11 lipiec 2016r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Ogórkowe przemyślenia - cz. 12

Panie, spraw, by Duncan zagrał jeszcze jeden sezon.”

Tak, byłem tym, który chciał, by Timmie już zakończył karierę. Chciałem przyspieszyć nieunikniony proces przebudowy zespołu z Alamo City i skrócić wiązane z tym męki do niezbędnego minimum. Teraz biję się w pierś i jedyne, o czym marzę, to by Mr Big Fun powrócił na „farewell trip” i sprowadził spokój do drużyny z miasta Świętego Antoniego.
 
O, Matyldo! To zabrzmiało jak modlitwa do Tima Duncana. Niech będzie – oby poskutkowała.
 
Mam wrażenie, że nieco chaotycznie gramy w tegorocznej wolnej agenturze. Rozumiem wszak, że ruchy transferowe są potrzebne, zwłaszcza, gdy gdzieś na horyzoncie wisi widmo emerytury Największego Spursa w Historii, ale to wszystko wygląda na opatrywanie ran do zszycia plastrami z marketu. Na dłuższą metę, to nie może się udać. 
 
Może przeceniamy włodarzy Spurs, którzy nie mają określonej wizji, planu na kolejną pięciolatkę? Może jej zwyczajnie nie ułożą? Nie wiedzą, co robić dalej? Czy to już ten moment czy jeszcze należy poczekać? Wprowadza to chaos do organizacji, która jest znana właśnie z uporządkowania i spokoju. W sumie, stoją przed niebywale trudnym zadaniem – ułożeniem zespołu praktycznie od nowa, bez głównych składowych, na których opierał się cały ciężar odpowiedzialności przez ostatnie 15-20 lat.
 
Każda dynastia powinna mieć swoich następców, wychowywać młodych, przekazywać im wieloletnie doświadczenie. Wydaje się, że w Spurs ten proces nie zachodzi prawidłowo. Odejście Tima oznacza dużą lukę pod koszem (pozyskanie Pau Gasola jest rozwiązaniem dobrym, ale niestety krótkoterminowym). Wciąż nie mamy dobrego wsparcia dla Tony Parkera,. Nasze poszukiwania zawodnika, który wejdzie z ławki, rzuci trójki ze skrzydła i będzie walczył w obronie jak Manu ewidentnie nie przynoszą zamierzonych efektów. Wszystkie rozwiązania były lub są tymczasowe, na tę chwilę. 
 
Wiem, brzmi to prowokatorsko, na pewno nie optymistycznie. To są trudne tematy, które musimy poruszać. Jakie jest Wasze zdanie na temat dalszego losu Spurs? Dajcie komentarze.