Artykuły

Obóz treningowy Spurs, pierwszy mecz preseason i Carmelo w OKC

2 październik 2017r. dodane przez Paweł Ostrowski

Obóz treningowy Spurs, pierwszy mecz preseason i Carmelo w OKC

Dzisiejszej nocy pierwszy mecz przedsezonowy San Antonio. W pojedynku z Sacramento Kings. Grając poza swoim domem dla oczu, które będą oglądać mecz na League Passie lub tych oczu, którzy poszukają tego meczu z odtworzenia (jak np. moich) najważniejsze będzie to, że w całej fazie preseason grać będziemy bez Kawhi Leonarda.

Kilka dni temu podana informacja do obiegu, a dziś po raz pierwszy odczuwalna, nieco martwi tych, którzy myśleli, że w końcu problemy zdrowotne minęły tak jak 'minęły' nam ostatnie finały konferencji. Tymczasem mięsień czworogłowy dokucza Leonardowi przez cale wakacje, w których się rehabilitował. 

Na razie nie ma co panikować ale preseason był idealnym czasem na sprawdzenie układu Leonard - Rudy Gay na skrzydłach.

Nie zobaczymy w tym meczu także tego drugiego, Pop nawet nie chce ryzykować. Gay jest z drużyną w Sacramento, są zdjęcia jak oddaje rzuty, natomiast rehabiltacja na pierwszym miejscu. Good choice.

Zobaczymy także, czy w meczu bez czołowego ball-handlera, w formie iście wakacyjnej, możemy poszukiwać drugiej gwiazdy zespołu, o czym będę pisał w kolejnym wpisie. Pośledźmy też Murray'a w prawdziwym meczu a nie tylko w Lidze Letniej, zobaczmy czy ktoś z poniższej listy ma szansę na kontrakt na ten sezon..

Z listy tej głosy mówią, by zerkać na potencjał Amida Brimaha (w pewnym momencie zdobył 40 punktów, 12 zbiórek i 3 bloki grając dla uczelni Uconn), ponoć bardziej atletyczny i mocniejszy od Dedmona. Brandonnn Paul!

(Wiecie, że Bertans i Lauvergne to byli koledzy z Partizanu Belgrad?)

Coś powinniśmy mieć o tym meczu jutro. 

A teraz trochę o ostatnim najnowszym transferze do konfrencji Zachodniej, o Carmelo Anthonym wytransferowanym do Oklahomy City Thunder. 

'I jak na tym Zachodzie żyć? GSW są mistrzami i zbudowali dynastię, tworzyć próbują Houston Rockets i Oklahoma z Melo i PG, a my kontraktujemy Rudy'ego Gay'a, tracimy Simmonsa i Dedmona?

Fakt, za Simmonsem to będę tęsknić jak porąbany. 

Fakt 2 - paczka fajek czyli kontrakt Kantera, McDermott i pick za Melo to świetny deal Sama Prestiego.

Dla całej NBA oznacza ten ruch nadzieję. Nadzieję, że będzie ktoś z taką siłą i głębią, a Russell Westbrook będzie na misji by ograć, zmiażdżyć, ośmieszyć Warriors i Kevina Duranta.

Co oznacza to dla Spurs?

Nie pamiętam kiedy jakiś super-team z marszu 'załapał'. Pamiętamy Miami Heat LeBrona Jamesa, Lakersów Nasha i Howarda, a nawet Golden State Warriors z tamtego roku to przykład. Billy Donovan musi wykonać masę pracy by złączyć drużynę w jedność, przygotować ją pod granie small-ballem, jak bronić obręczy kimś poza Stevenem Adamsem, jak rozłożyć ego graczy lubiących dominujących piłkę i zbalansować dobrą obronę i spacing na parkiecie, a tego brakowało najbardziej Russellowi w ubiegłym roku.

OKC chciałoby USA Melo, ale jakiego dostanei? Chemia tutaj nie będzie od dnia pierwszego a to wszystko może być okrzesane kilkoma porażkami, brzydką grą, szansą dla Spurs na... bycie w TOP3 na Zachodzie? Dlaczego nie!

Spurs ma nadal z powrotem w składzie Gasola, Millsa, Ginobiliego - graczy budujących kulturę gry, grupa będąca prowadzająca Rudy'ego Gaya do składu oraz rozwijająca młodzież. Jest idea gry nisko, jest idea walczyć z tymi najlepszymi. Zobaczymy wczesną wersję tego jak Spurs chcą bronić Melo i całych Thunder w pierwszym meczu tych drużyn, 17 listopada.

KAWHI NA MVP!