Noc faworytów, Spurs lepsi od Hawks w thrillerze

3 kwiecień 2019r. dodane przez Paweł Ostrowski

San Antonio długi musieli namęczyć się z Atlantą Hawks przed własną widownią. Zostały już tylko trzy mecze sezonu zasadniczego, w których Spurs, jeśli nie chcą trafić już w pierwszej rundzie na liderujących w tabeli Golden State Warriors muszą liczyć zwycięstwa aż do końca, by wyprzedzić Thunder.

ATLANTA 111, SAN ANTONIO 117

Mimo, że Trae Young, młody gwiazdor Atlanty nie błyszczał i zebrał tylko 15 punktów z 15 rzutów, był bez celnej trójki to Hawks nabrali wody w usta i nie chcieli wyjeżdżać stąd bez wygranej.

W tym długim, trudnym i cięższym niż się wydawało meczu dla Spurs, wygraną dał nasz backcourt. Przede wszystkim, DeRozan wygrał w cuglach pojedynek z Youngiem, bo DeRozan, mimo, że miał więcej gwizdków niż oddanych rzutów zanotował przekonywujący mecz na 29 punktów, z linii pomylił się tylko raz (15/16), a w całym meczu też miał 7 zbiórek i 7 asyst, rolując do kosza i przy półobrocie szukając otwartych kolegów.

Belinelli, mimo, że ogólnie zagrał słaby mecz to jedyne dwie celne trójki w meczu miał właśnie w czwartej kwarcie, w której Spurs byli nawet -9...

To Bryn Forbes miał 5 trójek, a wraz z punktami Derricka White'a (niemal bezbłędny, 10-12 z gry, 3/3 z dystansu) mieli razem 42 punkty. To jest ich wygrana, bo Aldridge mimo double double nie dominował Alexa Lena, a Jacob Poeltl zagrał tylko 10 minut, wchodząc z ławki. Co to za decyzja Pop?

24-11 w ostatnich 7 minutach meczu. Całe szczęście, bo porażka byłaby dla nas fatalna w skutkach - bylibyśmy o krok od spadku na 8 miejsce (mamy tie breaker z Thunder 2-1).

Dla Hawks z ławki 26 punktów miał Kent Bazemore, aż 21 punktów rzucający center Alex Len, a Justin Anderson ma więcej mięśni niż ja i Ty razem wzięci.

OKC wygrali z Lakers będącymi na wakacjach, Warriors pokonali Nuggets i niemalże przypieczętowali pierwsze miejsce w sezonie regularnym, Spurs za to ma ciężki back to back właśnie z Denver najbliższej nocy.