Relacje

No DeRozan? No problem. Wygrywamy z Oklahomą!

12 luty 2020r. dodane przez Dominik Prusak

No DeRozan? No problem. Wygrywamy z Oklahomą!

Dzisiejszej nocy San Antonio rozegrało swoje spotkanie w Chesapeake Energy Arena. Takich spotkań w wykonaniu SAS obejrzeliśmy w tym sezonie ewidentnie za mało.

Osobiście obawiałem się końcowego rezultatu spotkania. San Antonio grające dzień po dniu, mające w ostatnim czasie pięć porażek z rzędu oraz grające bez Demara DeRozan'a musiało się zmierzyć z Oklahomą z genialnym w tym sezonie Chrisem Paul'em, która jest chyba największym pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu w konferencji zachodniej.

Spotkanie od samego początku nie miało jakiegoś wysokiego tempa, ale dobre wejście w spotkanie zaliczył Dejounte Murray (25 punktów 9/12 z gry), który był dzisiaj liderem zespołu. Na koniec I kwarty widniał wynik 25-14. W II kwarcie prowadzenie Spurs ciągle utrzymywało się na poziomie około 10 punktów, jednak w czwartej minucie III kwarty za sprawą trójki Gilgeous-Alexander'a Grzmoty odrobiły straty i na tablicy widniał wynik 55-54 dla San Antonio.

Do IV kwarty Spurs podchodzili z dwu punktową przewagą, jednak to był bardzo dobry mecz całego zespołu czego potwierdzeniem jest powrót do dziesięcio punktowego prowadzenia w trzy i pół minuty ostatniej odsłony. Jednak szybki run nic nie znaczył biorąc pod uwagę aktualną formę drużyny z Texasu. Na szczęście jedynym poważnym zagrożeniem ze strony Oklahomy był CP3, gdzie w San Antonio Aldridge, Murray oraz Patty Mills zaliczyli 20 lub więcej punktów.

Przerywamy serię porażek, wygrywając drugie spotkanie w tym sezonie i tym samym rozpoczynamy przerwę na All-Star Weekend, a następne spotkanie rozegramy 21 lutego z Utah Jazz, które rozpocznie ostatni etap walki o PO. Go Spurs!