Relacje

MAMY TO. Spurs w końcu ze zwycięstwem!!!

24 listopad 2019r. dodane przez Kacper Balawender

MAMY TO. Spurs w końcu ze zwycięstwem!!!

San Antonio Spurs 111-104 New York Knicks

Mamy to!!! Sprus się przełamują i kończą swoją okropną serię 8 porażek z rzędu. Pokonują 111-104 zespół z Nowego Yorku i kończą serię swoich wyjazdowych meczów ważnym zwycięstwem. Teraz przed Spurs 3 spotkania domowe z Lakers, Timberwolves i Clipers. 

Po meczu Spurs znajdują się na 11. miejscu w naszej konferencji z bilansem 6-11. Wygląda źle ale rywale też się nie popisują. Brakuje nam 2 zwycięstw do  8. miejsca a mamy jeden mecz więcej niż Timberwolwes, którzy właśnie są na tym miejscu. Trzeba patrzeć realnie na tabele i Top 8 oraz PO to jest nasz cel na ten sezon. Wiem, że dopiero początek sezonu i nie ma co przedwcześnie osądzać ale bardzo bym był zadowolony z takiego wyniku naszej drużyny.

Co do meczu: MIAZGA. Spurs nie dawali Knicks pola manewru i od początku aż do samego końca nie odpuszczali. Knicks nie wyszło na prowadzenie w tym meczu więc cieszy ten fakt. Mometami Ostrogi prowadziły +28. W końcu trafialiśmy trójki i to z dobrą skutecznością na poziomie 52% (12/23). Pod tablicą dominowaliśmy w obronie i w ataku. Niestety nie ustrzegliśmy się strat własnych w liczbie aż 22!

Po naszej stonie parkietu błyszczały nasze gwiazdy: LaMarcusAldridge (23 punktów, 6 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty); DeMarDeRozan (21 punktów, 9 zbiórek, 4 asysty i blok). Bardzo dobry mecz zagrał JakobPoeltl zaliczając double-double (11 punktów, 10 zbiórek, asysta i blok) oraz PattyMills (17 punktów, 1 zbiórka, 2 asysty, przechwyty i blok). Zza łuku genialnie grali: LaMarcusAldridge (2/2), PattyMills (5/5) oraz TreyLyles (3/4) i MarcoBelinelli (2/4).

Liderem u gospodarzy był nasz niedoszły zawodnik Marcus Morris Sr. (20 punktów, 7 zbiórek i przechwyt).

Bardzo ważne zwycięstwo, które mam nadzieje poniesie Spurs aż do PO w tym sezonie. Prawdziwych meżczyzn poznajsie się po tym nie jak zaczynają ale jak kończą ;).

Ostatniego dnia sezonu regularnego chcę zadać to pytanie: "Pamiętacie jak na początku sezonu mieliśmy 9 porażek z rzędu i powoli myślano nad tankowaniem haha. A teraz gramy w finałach konferencji i nikt nie narzeka na nasze już stare gwiazdy". Pozdrawiam i miłej niedzieli :)