Luka Doncic skrada serca, Spurs skradają wygraną w derbach

18 styczeń 2019r. dodane przez Paweł Ostrowski

I to dosłownie skradli. Mecz dla Spurs zaczął się na fatalnej skuteczności i szybko kiedy zegar pokazywał połowę pierwszej kwarty, wynik był 4-23. Biorąc pod uwagę fatalny bilans na wyjeździe i fakt, że zdarzały się w delegacjach mecze bardzo nieudane (np. jak ten niedawny z Grizzlies), wygrana w Dallas w derbach była wyjątkowa.

Niemal mission impossible, przez długi czas na pewno.

SAN ANTONIO 101, DALLAS 105

Będą mecze, kiedy 48 minut Spurs nie utrzymają koncentracji, kiedy mecz będzie trwać za długo.

Będą też mecze, kiedy każda z ostatnich 48 minut meczu będzie bardzo potrzebna drużynie. W ostatniej kwarcie Bertans i DeRozan trafili 17 z 30 punktów dla Spurs, w tym trójka tego pierwszego na 1:41 przed końcem meczu, odzyskując prowadzenie 99-96 (wcześniej mieli 96-90, co Dallas oczywiście doprowadziło do remisu).

Znów, najwięcej punktów dla Spurs miał rezerwowy Marco Belinelli. Piszę znów, bo DeMar DeRozan w meczu przez większość czasu był w drodze do piątego z rzędu spotkania bez 20 punktów. Nasz lider przez trzy kwarty był niewidoczny, zanim wyszła mu finalnie ostatnia część meczu - końcowo miał 14 punktów, 9 asyst, ale puntkował bądź asystował przy 9 z 12 celnych rzutach Spurs w czwartej kwarcie.

Czarował znów Luka Doncic, mając 25 punktów, najwięcej w meczu, dodał do tego 8 zbiórek i tyle samo asyst, czaruje tą ligę i ja to kupuje. Doncic był największą przewagą Mavs w meczu i miał swoje momentum, ale w wieku jeszcze 19 lat podawać w taki sposób w NBA... Jest mega fun to watch, ale jest przerażająco fun to watch nawet dla fanów przeciwnych drużyn.

Dla Mavs była to kolejna porażka, 5 w 7 ostatnich meczach, a w swojej hali byli 15 na 18 przed tym meczem. Mavs stracili też JJ Bareę do konca sezonu z powodu kontuzji Achillesa i ten mały przywódca robił grę na PG dla drużyny. Nie robił też jej jednak Dennis Smith Jr, który wylatuje z tej drużyny.