Newsy

LaMarcus Aldridge rezerwowym w tegorocznym All-Star Game!

24 styczeń 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

LaMarcus Aldridge rezerwowym w tegorocznym All-Star Game!

LA! Jesteśmy dumni! O miejsce nie jest nigdy łatwo, Spurs mogli i są w pladze kontuzji i nadal bez swojego najlepszego zawodnika, jednego z czołowych w całej lidze, ale nie byłoby trzeciego/czwartego miejsca na zachodzie gdyby nie LaMarcus Aldridge. W nagrodę ten zagra w Meczu Gwiazd!

To świetna wiadomość, że liga doceniła LaMarcusa tak jak my go doceniami, z bliska, z bliższa. Aldridge zadbał o Spurs, ciągnie grę na 22.3 punktu, 8.7 zbiórki, 1.9 asysty i 1.13 bloku w 33.9 minut na mecz jak na razie. 

Latem 2017 roku było wiele plotek dotyczących ewentualnej wymiany z udziałem Aldridge'a. Mowa była o tym, że LA jest nieszczęśliwy, niezadowolony z roli i nie gra na maksimum swoich możliwości. Gregg Popovich przyznał, że sam LMA poprosił o transfer.

To był cichy temat, nie szli z niczym do Woja, załatwili to po swojemu. Pisałem o tym tutaj.

Ale nie tak dawno temu Pop miał fajny cytat odnośnie tamtej sprawy:

„Powiedziałem mu: „Nie ma sprawy, wymienię Cię. Załatw mi talent pokroju Kevina Duranta i sam zawiozę Cię na lotnisko, spakuję Twoje torby i posadzę w samolocie. Ale na tą chwilę jestem Twoim najlepszym kumplem, bo Ty zostajesz tu na kolejny rok i nigdzie się nie ruszasz. Ponieważ nie dostaniemy za Ciebie równie utalentowanych graczy, więc usiądźmy i pogadajmy o tym”. I tak zrobiliśmy”

Pop przyznał się do błędu i znaleźli rozwiązanie, żeby ich współpraca zadziałała. Obyło się bez potrzeby szukania transferu na siłę i bez zamieszania w mediach, załatwiony także był nowy kontrakt.

Współpraca z Pau Gasolem wygląda też na specjalną.

Dobrze się dzieje w tej lidze jeszcze. MVP naszego sezonu, Aldridge, powinien naprawdę też sie czuć z tym dobrze.