Relacje

Kończymy Rodeo Road Trip z bilansem 1:7 .....

26 luty 2019r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Kończymy Rodeo Road Trip z bilansem 1:7 .....

Ufff. Mamy to za sobą. Osiem spotkań z rzędu na wyjeździe, a w międzyczasie przerwa na All Star Game Weekend.

Przed Rodeo zrobiłem sondę na facebooku pytając o końcowy bilans naszych wyjazdowych wojaży. Pisali "4:4 biorę w ciemno". Niektórzy dawali nawet 7:1. Nie było wśród nas prawdziwego jasnowidza, który miałby przysłowiowe "cohones", by napisać "nie znacie się, będzie 1:7, a Spurs znów będą patrzeć na swoją trumnę".

Dwie rzeczy będę pamiętal z tej wyjazdowej przygody. Pierwsza to komentarz na gali Oskarów Samuela L.Jacksona, który rzekł do Spike'a Lee "hej, Spike, siedź jak siedzisz, bo twoi Knicks właśnie przerwali serie 18 porażek z rzędu u siebie w hali i wygrali mecz". Wygrali ze Spurs, dodajmy. Druga rzecz, to chyba najlepszy mecz Spurs podczas tej niefortunnej odysei, przegrany mecz z Raptors. Pokazał nam jak szczęście jest ulotne, jak można się szybko przejechać i jak śliski to temat. 

1:7 to chyba najgorszy Road Trip odkąd pamiętam. Dobrze, że ten wynik nie zatopił naszych szans na playoffy, jak można było przypuszczać. Nie zatopił, ale z pewnością powiększył dziurę w naszej łódce, przez którą teraz wpływają litry wody i jak się szybko nie ogarniemy, to faktycznie pójdziemy na dno. 

Spurs byli w playoffach przez 20 lat. Dodam, że 20 lat temu zdobywaliśmy mistrza NBA wygrywając, o losie okrutny, z NY Knicks...... Duncan, Robinson i inni vs. Van Gundy, Camby, Sprewell, Houston. Dawne czasy. Ile się wówczas skończyło? 4:1. 

W meczu z Nets osiągnęliśmy dno po raz kolejny w tym sezonie. 85 punktów zdobytych, z czego ponad 60 to punkty DDR, LMA i Gay'a. Nets trafili 15 trójek więcej. 15 trójek więcej. Mieli sposobność trafiania trójek. 

Chłopaki są sfrustrowani. Zdecydowanie nie poszło im jak pójść powinno i bilans 1:7 to wielka porażka w moim odczuciu. Jesteśmy o mecz, dwa od bycia poza ósemką, a przecież nie o to nam chodziło na początku sezonu, który przypomina rollercoaster. Początek sezonu - dobra gra Spurs, przed świętami - dramat, po świętach - super gra. Przed i po All Star Game - dramat. Może za chwilę wrócimy na dobrą drogę. Czego Wam i sobie życzę. 

Więcej o tym meczu później.

Staty TUTAJ

Skrót meczu NIE WARTO poniżej: