Artykuły

Kończy się pewna era, Tony Parker oddaje miejsce w piątce

26 styczeń 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

Kończy się pewna era, Tony Parker oddaje miejsce w piątce

Jak bardzo spursowe było to, że w trwającym tygodniu bez wielkiego szumu w mediach, bez większych kłótni w zespole i walki o role, Tony Parker ustąpił miejsca w składzie Dejounte Murray'owi? Tak, tak. Tony oficjalnie został przesunięty na ławkę.

W ostatnią niedzielę, gdy Spurs grali i przegrali z Indianą Pacers Tony Parker wszedł na parkiet z ławki po raz 21wszy w 1386 meczach w karierze (łącznie z Playoffami) a pierwszy raz od 2010 roku, kiedy Gregg Popovich chciał dać szansę George Hillowi.

Po tym meczu, Tony Parker powiedział do Michaela C. Wrighta z ESPN, że Pop podszedł do niego przed meczem i powiedział, że to czas by zaczynać kimś innym na pozycji PG. Szczegółowo:

Byłem jak, ok, nie ma problemu.

Tak jak Manu Ginobili, tak jak Pau Gasol, te dni nadchodzą. A jeśli Pop widzi, że to może być dobre dla drużyny, postaram się wykonywać moją robotę jak najlepiej."

Jak widać, Tony nie miał z tym najmniejszego problemu. 

Francuz rozumie co jest najlepsze dla ich zespołu koszykówki. To jest naprawdę dobry gość. Wie, że na tym etapie swoje kariery bycie mentorem jest naprawdę ważne i nadal będzie ważną częścią tego czym Spurs są. Dejounte to młody talent i trzeba w końcu wiedzieć z czym mamy do czynienia.

Pop też wierzy, że decyzje jakie podejmuje jako trener są słuszne. Przypomniał w wywiadzie, że podjął podobną decyzję kilkanaście lat temu, kiedy Parker miał 19 lat kiedy wręczył mu piłkę. Tony prowadził ją fantastycznie. Dojrzały, ambitny zawodnik.

Teraz, kiedy nie ma na ławce Manu Ginobiliego i Rudy'ego Gay'a ze względu na kontuzje, drugi garnitur potrzebuje nieco więcej kreowania akcji, co Parker zapewnić potrafi. Co ważniejsze, Parker przyznał się, że nie jest jeszcze w pełni zdrów po operacji i zgubił ten pierwszy krok kilka lat temu. 

Spurs to obecnie druga najlepsza obrona w lidze.

Pop nie jest nigdy za statystykami, ale także można to obronić, że gdy Murray jest na parkiecie w tym sezonie, San Antonio są 11 punktów lepsi na 100 posiadań, niż gdy siedzi.