Kompletna katastrofa, Oklahoma rewanżuje się San Antonio!

24 luty 2020r. dodane przez Dominik Prusak

Po ostatnim zwycięstwie nad Thunder odniesionym tuż przed All-Star weekend wiadomo było, że umiemy wygrywać również z mocniejszymi rywalami. Niestety dzisiaj zostaliśmy mocno zweryfikowani.

Obie drużyny dobrze zapoczątkowały swoje spotkanie i oglądaliśmy ciekawe i wyrównane widowisko. W II kwarcie San Antonio trzymało dystans około 5 punktów, jednak dobra końcówka pierwszej połowy w wykonaniu Oklahomy sprawiła, że to gospodarze schodzili z parkietu prowadząc (61-55). Cięzko powiedzieć co się stało po przerwie, ale Spurs kompletnie nie byli w stanie utrzymać tempa. W dodatku dzisiejszej nocy nasza strefa podkoszowa została bardzo mocno przetestowana i niestety egzaminu nie zdała. Raz po raz CP3 wprowadzał chaos gdy zbliżał się do kosza, a gdy przejmował go któryś z naszyh wysokich to spokojnie można było dołożyć kolejne punkty dla Thunder.

Mecz został rozstrzygnięty gdzieś w okolicach połowy trzeciej kwarty i nasi rywale względnie spokojnie kontrolowali spotkanie zakończone sromotną porażką 131-103. Chciałbym jednak zaznaczyć jak wielka jest skala tej porażki. Po pierwsze Oklahoma oddała 16 rzutów mniej, a trafiła o 12 więcej od San Antonio, po drugie najlepszym strzelcem tego spotkania po stronie Spurs był rezerwowy Rudy Gay (14pkt.), drugim strzelcem był również rezerwowy Marco Belinelli (13pkt.), a z pierwszej piątki jedynie De Rozan i Forbes byli w stanie zdobyć dziesięć lub więcej punktów. Z kolei u rywali taki wynik osiągneło aż ośmiu zawodników.

Aktualnie San Antonio do będących na ósmej pozycji Memphis traci cztery zwycięstwa, więc wciąż jesteśmy w "grze", ale obiektywnie patrząc z taką strasznie nierówną formą szansę na Play-Offy są bardzo małe.