Relacje

Kolejna porażka Spurs, tym razem przeciwko Pacers

22 styczeń 2018r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Kolejna porażka Spurs, tym razem przeciwko Pacers

Pacers wygrali ze Spurs 94:86 w Alamo City, tym samym przerywając passę 14. wygranych z rzędu Ostróg w San Antonio.

To był mecz, o którym Spurs będą chcieli szybko zapomnieć. Ostrogi dwoiły się i troiły w obronie, lecz nie potrafily znaleźć swojego rytmu w ataku pudłując wiele prostych rzutów oraz tracąc niemiłosiernie dużo piłek. To nie mogło się dobrze skończyć, zwłaszcza gdy przeciwnikiem była drużyna Hoosiers - nieobliczalna, nieokiełznana i znana z tego, że potrafi wygrać z każdym. Tym razem padło na Spurs - Pacers kapitalnie wyeliminowali LaMarcusa Aldridge'a - główną (a w zasadzie jedyną) broń ofensywną Ostróg - Leonard, Gay, Ginobili nie zagrali w tym meczu. LMA był podwajany, nie miał miejsca w "pomalowanym" na swoje ulubione zagrania, dodatkowo Pacers odcinali podania do naszej gwiazdy. Nie było łatwo - LMA rzucił zaledwie 10 punktów (5/14 z gry) plus miał 4 straty. Bang. 

Co należy robić, gdy przeciwnik blokuje strefę podkoszową? Oddaje się dużo rzutów z półdystansu, zza linii rzutów za trzy punkty. Tak też zrobili nasi ulubieńcy. Byli w tym mizerni, można to spokojnie napisać. Trafili zaledwie 9/34 za trzy (w tym Bertans 1/8). 

Danny Green stwierdził po meczu, że czuł się jakby utknął w bagnie. Pop dodał, że w "tej lidze należy trafiać takie rzuty". Nie zawsze ma się dobry dzień, trzeba to przeżyć. 

Spurs rzucili zaledwie 36 punktów przez pierwsze dwanaście minut meczu, w dodatku po zmianie połów nie było lepiej - w czwartej odsłonie było w zasadzie po meczu (+17 dla Pacers), jednak Ostrogi zdołały wrócić do gry i odrobić aż 10 oczek z tej straty. 

Warto dodać, że Tony Parker nie był dziś w pierwszej piątce - jego miejsce zajął młodziutki D-Murray. Zmiana pokoleniowa?

Mamy dla Was najnowszy raport o Kawhi'm i jego domniemanym niezadowoleniu z polityki Spurs w sprawie powrotu Leo po kontuzji (RC Buford się z tym raportem nie zgadza, ale kto wie?) - TUTAJ

Trochę highlightów z nocy: