Artykuły

Kawhi Leonard chce odejść ze Spurs, Lonnie Walker IV nowym Ostrogą

25 czerwiec 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

Kawhi Leonard chce odejść ze Spurs, Lonnie Walker IV nowym Ostrogą

San Antonio Spurs są w miejscu nie do pozazdroszczenia. Kawhi Leonard przez swojego agenta przekazał jeszcze przed spotkaniem z Greggiem Popovichem, że chce trafić do Los Angeles Lakers, jeśli nie teraz poprzez wymianę i na rok przed możliwością odejścia od kontraktu, to właśnie w kolejne lato, po sezonie 2018/19.

Co to oznacza, że po sezonie 2018/19? To znaczy, że Kawhi będzie profesjonalistą i mógłby dograć cały sezon w barwach Ostróg i walczyć, biegać, trenować i grać dla swojej drużyny? A potem w nienawiści i wielkich chęci odejścia obróci się na pięcie i wybierze Miasto Aniołów?

Ehh Kawhi. Co tu się stało.

Gregg Popovich w końcu usiadł wraz w San Diego z Leonardem i odbył rozmowę, której szczegóły do teraz nie są znane. Jabari Young na tweecie napisał, że spotkanie było 'dobre'. I o większą ilość informacji marzyliśmy, wiemy tylko, że Spurs nie kończą tak tego tematu i chcą załagodzić stosunki z Leonardem, odrzucając póki co oferty drużyn z konferencji Zachodniej, czego przykładem może być odrzucenie oferty w noc draftu Los Angeles Clippers – zaoferowali 12, 13 pick draftu oraz Tobiasa Harrisa.

Sam Amick dodaje także, że jeśli się to nie uda to chcą dokonać wymiany ale tylko z drużynami z Konferencji Wschodniej (tej LeBrona Jamesa, jeszcze, Boston i Philadelphia są tu wymieniani jako te, które mają najwięcej assetu do przekazania Spurs). Jeśli to prawda, odstraszają np. Lakersów do stworzenia superteamu w tym roku na bazie Jamesa albo Paula George'a wraz z Kawhi.

Ramona Shelburne już ćwierkała o tym, że "they (Spurs) basically shut the door on us".

Zarazem takimi decyzjami odstrasza się drużyny z Wschodu no bo.. po co mają się starać i pocić po zawodnika, który zagra tutaj rok a może i krócej, a do tego ma najbardziej tajemnicze problemy ze zdrowiem niż wszyscy zawodnicy razem wzięci?

Biorąc pod uwagę, że Rudy Gay zrezygnował z opcji zawodnika (na tym kończy przygodę ze Spurs) i czekamy co zrobi Danny Green ze swoją opcją, na skrzydłach będzie świecić pustkami. Stąd wybór Spurs w drafcie z 18stką Lonnie Walkera IV z Uniwersytetu Miami (przypominam, że Leonard wybrany został z 15 pickiem w drafcie) i właściwie gwarancja, że z marszu będą mieli dla niego minuty. I tu jestem wstępnie zaintrygowany tym, co stanie się w najbiższym czasie z uporządkowaniem składu oraz tym na ile Walker jest gotowy na NBA.

Zobaczymy co się stanie w najbliższych dniach w biurze klubu z Alamo City.