Jokić i jego Nuggets za silni na zmęczonych Spurs

14 luty 2018r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Porażki bolą najbardziej, gdy są tak częste.

Panie litościwy, czy Spurs muszą wieść tak mizerny los i przegrywać mecze w ostatnich minutach, gdy porządni kibice witają się powoli z gąską? Wczoraj, jak i dziś – ta sam historia. Ostrogi mają przewagę w czwartej kwarcie, by ją ostatecznie stracić i przegrać spotkanie. Rozumiem wszystko – kontuzje, zmęczenie (dziś był to mecz w stylu back to back), trudni rywale, ale żeby to zdarzało się aż tak często? Czy los może się w końcu odmienić? (np. po All Star Game)
Spurs przegrali w Denver z Samorodkami 109:117. Dodam, że czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 19:30 dla gospodarzy, co wystarczyło, by właśnie oni cieszyli się z wygranej.
Była to piąta w ostatnich siedmiu meczach porażka Ostróg. Nie wiem jak to się dzieje, że wciąż jesteśmy w top 4 Zachodu. A, była to trzecia z rzędu porażka (Warrs, Jazz i teraz Nuggies).
Nikola Jokić zaliczył swoje czwarte w tym sezonie triple double (23 punkty, 13 zbiórek i 11 asyst), zaś Will Barton dodał 20 oczek dla Nuggets.
San Antonio grało bez swojego czołowego strzelca i All Stara – LaMarcusa Aldridge’a – już drugi mecz z rzędu (kontuzja kolana, ale pewniej odpoczynek). O dziwo, Joffrey Lauvergne wskoczył na swój najwyższy poziom w nieobecność naszej gwiazdy i rzucił rekordową w swojej karierze liczbę punktów – 26 dodając do tego 11 zbiórek.
Tony Parker rzucił 17 punktów wchodząc z ławki i przypominając nam po raz kolejny tego starego, dobrego TP9, którego kochamy.
W meczu zabrakło sił, Spurs prowadzili z Nuggets 100:99 po celnym lay-upie J-Lauvergne, lecz kilka chwil później było już w zasadzie po meczu. Denver zwyczajnie trafiało swoje rzuty, Spurs zaś nie.
W meczu w barwach Nuggets na własnym parkiecie zadebiutował Devin Harris, który przybył do Colorado po wymianie z Mavs.
Przed Spurs odpoczynek związany z All Star Weekendem – następny mecz grają również przeciwko Nuggets dopiero 23 lutego, więc będzie czas na odpoczynek, podsumowania, przemyślenia (a może nawet jakieś powroty. Kawhi?).