Newsy

HUGE: Kawhi Leonard nie jest już Ostrogą, wymiana z Toronto Raptors!

18 lipiec 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

HUGE: Kawhi Leonard nie jest już Ostrogą, wymiana z Toronto Raptors!

Spurs dokonali w końcu wymiany. Kawhi Leonard stał się właśnie zawodnikiem Toronto Raptors. Adrian Wojnarowski doniósł, że San Antonio Spurs wraz z Toronto Raptors zawarli umowę, w ramach której wyślą niezadowolonego All-Stara Leonarda do Kanady w zamian za DeMar DeRozana. Spurs także wysyłają w wymianie Danny'ego Greena ale dostają też wysokiego Jakoba Poeltla i zastrzeżony pick w I rundzie draftu 2019.

STAŁO SIĘ!

Żegnamy zatem Leonarda, największego gwiazdora od czasów Tima Duncana w Spurs. Żegnamy także najbardziej niezadowolonego i najbardziej humorzastego gracza wszech czasów. Bywaj zdrów.

Jeszcze przed nami testy medyczne (hehehehe) ale wygląda na to, że era Leonarda w San Antonio dobiega końca. 

Wasze opinie? Dobry deal?


EDIT: Pick jest chroniony 1-20 i jeśli nie trafi do Spurs, w kolejnym roku zmienia się na dwa drugorundowe wybory. Tak więc nie jest to pick, który mógłby zapewnić Spurs wysoki numer w przyszłości.

Słaba pozycja negocjacyjna niestety sprawiła, że nie jest to wyższy pick.

W wymianie miał być także OG Anunoby, ale to też była za wysoka wg Raptors. Sumarycznie, mamy to co chcieliśmy, gracza typu All-Star, młody talent na rookie-kontrakcie i pick.

Tymczasem, DeMar DeRozan podczas trwającej Ligi Letniej w Vegas dostał zapewnienie, że nigdzie nie zostanie wytransferowany. Obecnie jest oburzony i czuje się zawiedziony tym, jak potraktowali go w Raptors. 

DeRozan po podpisaniu przedłużenia z Raptors dwa lata temu:

DeRozan: "I am Toronto"

— Josh Lewenberg (@JLew1050) 14 lipca 2016

Nieźle.

Finansowo przeanalizujemy to później.