Relacje

Forbes i D-Murray błyszczą przeciwko Kings

29 styczeń 2018r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Forbes i D-Murray błyszczą przeciwko Kings

Bryn Forbes rzucił 23 punkty, zaś D-Murray zanotował prawie triple double w wygranym przez Spurs meczu przeciwko słabym Królom z Sacramento.

Mecz przeciwko Sac-Town Kings został rozegrany w 69. urodziny Gregga Popovicha, który w tym roku ma powody, by zestarzeć się znacznie szybciej. Po pierwsze kontuzje najważniejszych graczy, po wtóre rozpowszechniane plotki na temat chęci opuszczenia Spurs przez Kawhi'ego Leonarda, po trzecie - myślę, że styl w jaki Ostrogi grają w tym sezonie (pomimo całkiem dobrego bilansu). Powyższe sprawia, że wielu z nas sądzi, że Ostrogi są aktualnie w kryzysie, albo przynajmniej stoją u jego progu. Z pewnością jest coś na rzeczy, jednak przyznać trzeba, że Gregg Popovich robi, co może, by temu zaradzić, zatuszować braki, i, póki co, ta sztuka calkiem mu się udaje. Może to jest kwestia przychylnego kalendarza spotkań? Może najgorsze jeszcze przed nami? 

W każdym razie w nocy ograliśmy Kings - nie bez problemów, żeby nie było za dobrze. Przez pierwszą połowę borykaliśmy się z klasycznymi problemami tak bardzo charakterystycznymi dla tego sezonu - brakiem skuteczności, slabą kontrolą piłki oraz slabą obroną. Powyższe zmusilo Popa do zmiany w ustawieniach i danie szans mniej doświadczonym graczom. Bryn Forbes poradził sobie znakomicie - nie dość, że trafiał w zasadzie wszystkie swoje rzuty, to jeszcze dobrze bronił (widać, że wklada w ten element gry nie lada wysiłku). W dodatku pomógł mu nasz młody obrońca - D-Murray, który dwoił się i troił - 14 punktów, 10 zbiórek i 6 asyst. 

Warto dodać, że również starzy wyjadacze pokazali klasę - 41. letni Vince Carter rzucił 21 punktów, 40. letni Manu 15, zaś Pau Gasol 15 oczek plus 11 zbiórek. Wow. 

Trochę highlightów z nocy: