Fantastyczny powrót Spurs. Wygrywamy z Toronto!

13 styczeń 2020r. dodane przez Dominik Prusak

Dzisiejszy mecz rozgrywany w Kanadzie zapewnił widzą wiele emocji w końcówce i widowiskowe akcję.

Już od samego początku dało się zauważyć kto w tym meczu jest faworytem. Mocnym akcentem zaczął Pascal Siakam budując już w połowie pierwszej kwarty około 10 punktowe prowadzenie.W drugiej kwarcie udało się nam zbliżyć do Raptors, zaliczająć run 12-3 pod koniec pierwszej połowy i schodziliśmy na przerwę z 6 punktami starty.

Warto zauważyć, że o ile ofensywnie nie wyglądaliśmy mocno słabsi od rywala, o tyle w defensywie nie było o czym gadać. Nasza gra w obronie była chaotyczna, a nasz powrót do obrony pozwolił przeciwnikom na parę szybkich punktów.

Apogeum naszych problemów w tym meczu osiągneliśmy w połowie trzeciej kwarty, pozwalając na odjazd Tornto w około dwie minuty. Jednak sygnał do ataku dał nam DeRozan (25 punktów) zaliczając dwie mega paki oraz kilka ważnych punktów w tym kluczowym momencie.

Ku zdziwieniu w pierwszej połowie ostatniej odsłony wróciliśmy do gry, a gdy do końca zostało 6:30 wygrywaliśmy pierwszy raz od początku pierwszej kwarty. Teraz to San Antonio zdołało uciec na parę punktów, ale imponująca salwa trójek Lowry'ego, Powella i Ibaki doprowadziła do wyniku 100:100. Jednak w końcówce to my byliśmy bardziej skuteczni. Chociaż to Toronto miało ostatnią akcję, to jednak brak time out'u nie pozwolił Siakamowi na oddanie rzutu z dobrej pozycji i tak o to niespodziewanie wygrywamy na bardzo cięzkim terenie.