Dżezowanie nocą

22 grudzień 2017r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Dobę po trudnym meczu w Portland, Spurs przegrali w Salt Lake City z Jazzmanami 89:100.

W meczu z Jazz nie zagrał Pau Gasol (odpoczynek), Manu Ginobili (odpoczynek) oraz Danny Green (lekka kontuzja, odpoczynek chyba bardziej pasuje), ale zagrał Tony Parker i Kawhi Leonard. Takie roszady w składzie Spurs powodują, że mamy trochę (lekko napisane) mętlik w głowach i nie wiemy na co, tak naprawdę, stać nasze Ostrogi. Tym bardziej, że Leo i Parker grają mając ograniczone minuty. Z drugiej strony rozumiem Popovicha i jego troskę o swój „pierwszy kaliber” – Spurs mają być gotowi na kwiecień i to jest celem nadrzędnym (zresztą jak co roku).
W meczu z Portland Spurs nie trafiali z gry, pudłowali też wolne, nie zbierali, tracili tonę piłek. Podobna sytuacja miała miejsce w meczu z Jazz – z tą różnicą, że doszły też problemy z faulami, co np. wyautowało LaMarcusa Aldridge’a (naszego najlepszego gracza, póki co) z gr na cztery minuty do końca spotkania.
Nie można napisać, że Spurs oddali to spotkanie, to nie jest prawda – prawdą jest fakt, że kilkakrotnie dochodzili Jazz (nawet w czwartej kwarcie), lecz brakowało tego „faktora x” w drużynie z Alamo City, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Może by się to udało, może, gdyby nie szalejący dziś Jazzman Rodney Hood – trafiający do kosza z zamkniętymi oczami z każdego miejsca na parkiecie (29 punktów, w tym kilka serii np. 9 oczek z rzędu).
Co ciekawe, Spurs byli faworytami tego spotkania. Po pierwsze, wygrali trzy mecze pod rząd, grają w miarę porządny, równy basket, zaś Jazz właśnie wrócili z „road trip”, podczas którego grali z crème de la crème ligi – m.in. Rox, Celtics, Cavs – i przyjechali do SLC z bilansem 1:5.
Wracając na koniec do kampanii „LMA naszym All-Starem” dodam, że to najlepszy rok „big mana” u nas – zdobywa on 23 punkty w każdym meczu dodając prawie 9 zbiórek.
Czy wiedzieliście, że od tego roku zmieniły się zasady udziału graczy w meczu All-Star? To są wg Was dobre zmiany? Dajcie znać w komentarzach.