Relacje

Drugi sprawdzian, drugi oblany

11 marzec 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

Drugi sprawdzian, drugi oblany

Spurs by wygrać w Oklahomie potrzebowali świetnej dyspozycji Aldridge'a na tle Stevena Adamsa, ale Thunder wiedzieli gdzie skierować swoje skupienie. Aldridge był agresywnie podwajany, notorycznie był otaczany obrońcami. Jeśli nasz najlepszy gracz nie jest w stanie ponieść drużyny, a nikt inny nie wchodzi w jego buty, tak będą kończyły się mecze.

Właściwie, to jest pierwszy sezon od dwudziestu lat kiedy Spurs nie będą mieli plusowego bilansu meczów wyjazdowych.

The Spurs' loss at the Thunder gives them 21 road losses on the season, clinching their 1st losing record on the road since 1996-97.

Per @EliasSports research, San Antonio’s 20-season streak of winning road records was the longest in NBA history.

— ESPN Stats & Info (@ESPNStatsInfo) 11 marca 2018

To było może i -10, ale tylko wyglądało to z pozoru na bliski mecz. Thunder wzięli to na wielkim luzie.

Zaczęło się to w końcówce pierwszej kwarty gdy Pop desygnował na parkiet piątkę Parker, Green, Ginobili, Gay i Pau Gasol a trójkę na jej koniec pakował Corey Brewer, zwolniony z LA i zatrudniony tutaj by kontynuować pracę jaką Brewer i trener Donovan zaczynali już za czasów uczelnianych. PS Brewer wygląda świetnie dla Thunder. Dopiero co został dodany ale już teraz wygląda tak, jakby z tą grupą przebywał od dawna. Może być tym, czego ta drużyna potrzebuje - okazjonalnego gościa od zdobywania punktów, który nie potrzebuje piłki i niefrasobliwego obrońcęy. Cała NBA też wie, że nie jest nikim więcej niż ścinającym, czasami trafiącym za 3, minusowym w obronie graczem.

Thunder mieli swoich bohaterów na ławce. Nie w osobach Russa, PG i Melo. George i Carmelo Anthony złożyli się na ledwie 13 punktów przy 5/24 z gry. Nie przeszkodziła im także strata Stevena Adamsa na starcie trzeciej kwarty (już nie wrócił).

Dopiero w drugiej połowie Russ pokazywał trochę życia, ale Westbrook mógł liczyć na graczy z ławki. Z pozoru najsłabsza w lidze (zdobywają najmniej punktów w całej NBA) walczyła z powodzeniem o większość straconych piłek i został odkurzony nawet Nick Collison z końca ławki Thunder, który zastąpił w czwartej kwarcie Stevena Adamsa i jego podkręconą kostkę. Ławka OKC zdobyła 50 punktów

Pod koniec trzeciej odsłony Spurs znaleźi trochę rytmu w ataku dzięki cierpliwości Andersona by dostawać się pod kosz oraz Aldridge'owi, który znalazł sposób by radzić sobie z podwojeniami ale praca i energia Thunder raz jeszcze popsuła szyki San Antonio. Gospodarze wrócili do dwucyfrowego prowadzenia, bo Bertans nie radził sobie i faulował Jeramiego Granta. Thunder raz po raz korzystali z tego mismatchu.

Pau Gasol będzie biegał i pobierał pensję od Spurs przez dwa kolejne lata.

Miłej niedzieli.