Newsy

Dejounte Murray straci prawdopodobnie cały sezon 18-19'

9 październik 2018r. dodane przez Paweł Ostrowski

Dejounte Murray straci prawdopodobnie cały sezon 18-19'

Już coraz bliżej do rozpoczęcia sezonu, ludzie oswajają się z brakiem legend w klubie, z życiem po Tony'm Parkerze i Manu Ginobilim, ale też z sytuacją o zatruciu organizacji od środka przez grupę Kawhi Leonarda, a Gregg Popovich traci ostatnie swoje siwe włosy bo na cały sezon właśnie stracił podstawowego rozgrywającego Dejounte Murray'a, z którym wiązał ogromne nadzieje.

Murray doznał nie tak poważnie wyglądającego, ale fatalnego w skutkach urazu w niedzielnym sparingu przeciwko Houston Rockets, rozgrywanego w AT&T Center. Po chwili zwijania się z bólu czekał na niego przygotowany wózek inwalidzki, ale Dejounte zszedł o własnych siłach, zaś w poniedziałek zespół poinformował, że ich zawodnik zerwał więzadło w prawym kolanie a to oznacza, że najprawdopodobniej nie zobaczymy go przez cały sezon 2018-19 w koszulce San Antonio...

Zerwane ACL to najgorszy możliwy scenariusz. 22-latek będzie musiał poddać się operacji, jednak jej termin na razie nie został podany, ale na 99% wyklucza go z gry na cały sezon.

Dejounte Murray już w trakcie poprzedniego sezonu zajął miejsce w wyjściowej piątce zespołu Popovicha i ten nie krył, że ten utalentowany obrońca jest jego inwestycją. Nie załamywał się ani sam zawodnik ani coach po nieudanych występach, byl wdrażany w system i Murray wiedział, że musi trenować nad swoim rzutem z dystansu, by z nim ewoluowała ofensywa zespołu.

Wszystko trzeba jednak odłożyć w czasie. 

Wsparcie zawodnikowi okazali wszycy w rodzinie Spurs, od trenerów po zawodników, ale jednym z najbardziej poirytowanych tym faktem był sam LeBron James, który na Instagramie najpierw użył słowa na f***, a potem próbował pocieszyć młodego Murray'a, że wróci mocniejszy i lepszy, oferując także swoją pomoc.

Jakby tego było mało, około dwumiesięczną przerwę zaliczy też wybrany w tegorocznym drafcie Lonnie Walker IV. To skutek zerwał łąkotkę w prawym kolanie i też przejdzie operację.

To już druga jego taka kontuzja, bo pierwszy raz zerwał prawą łokątkę w trakcie swojego jedynego sezonu na uczelni. Drugi, ten sam uraz też nie napawa optymizmem w kwestii jego dalszych losów. Po tej pierwszej jednak, wrócił tylko lepszy, podbił swoje notowania, poszedł ostatecznie z numerem 18stym. W Lidze Letniej też miał swoje momenty.

Co się tutaj w ogóle dzieje?!