Newsy

BREAKING: LaMarcus Aldridge z nowym kontraktem!

16 październik 2017r. dodane przez Paweł Ostrowski

BREAKING: LaMarcus Aldridge z nowym kontraktem!

RC Buford i Gregg Popovich od rana rozmawiali z Aldridgem na temat przedłużenia kontraktu, podał o tym Adam Wojnarowski. Z tych wszystkich prac wyszło, że obie strony dojdą do porozumienia a efektem tego jest...

nowy kontrakt dla LMA!

Wygląda na to, że Gregg Popovich po rozmowie z LaMarcusem Aldridgem sprzedał mu wizję gry w San Antonio i poszło to dobrze.

Woj, znowu Woj:

To jest bardzo ważne co czytamy wyżej, bo po pierwsze - kontrakt zacznie działać od sezonu przyszłego. Aldridge ma zrezygnować z ostatniego roku kontraktu na rzecz tego nowego kontraktu ze Spurs. Wtedy będzie mieć 33 lata i znów trzy latka, więc sezon 2020-21' to będzie ostatni sezon w jego kontrakcie.

Co się dzieje, co sie dzieje..

Cena jest całkiem rozsądna ale mam takie wrażenie, że ten kontrakt jest też tak skonstruowany by go ewentualnie wytransferować. O czym na pewno się nie myśli jako pierwszy priorytet przedłużając z nim kontrakt.

Co się dzieje..

Aldridge wg raportów chciał odejść z San Antonio i organizacja chciała go wytransferować w pewnym momencie, Aldridge zobaczył coś naprawde wartościowego w Alamo City. Może ta rozmowa z Popovichem była motywem przewodnim?

To teraz o czym była ta rozmowa:

Przede wszystkim Gregg Popovich nie był pewien, chyba nie był do końca tego świadomy jak ograniczony, z jakim problemem, jak czuje się LaMarcus więc podczas rozmowy tych panów Gregg był chyba nieco zaskoczony, bo Aldridge przyznał, że jest problem

To prawdopodobnie było związane z moją frustracją z mojej strony. Czułem, że nie czułem się naprawdę graczem, który pasuje do systemu tak jakbym mógł. Nie czułem, że pomagam tak jakbym mógł.

Czyli Aldridge nigdy nie powiedział wprost 'chce wymiany' a także potwierdził, że te pomówienia, rumory, nie były zmyślone tym razem. Wspomniał też o tym, że jest starszy i dojrzalszy, powiedział, że siedzi w tej grze już trochę, nie bierze krytyki już do siebie. Dezaktywował wszystkie swoje konta społecznościowe.

Problemem było więc jego dopasowanie do systemu, które trwa dwa lata i nadal nie jest idealne. Jednym z pomysłem Popa jest oddawanie więcej trójek:

To była jedna z rzeczy jakie Pop mi przekazał. Kiedy wrócę do domu na wakacje, mam pamiętać o rzutówce ponieważ Pop chce bym czuł się komfortowo oddając te rzuty. Będzie to wprowadzał nieco bardziej w tym roku.

Aldridge oddał w poprzednim sezonie ledwie 56 trójek a i tak była to druga największa liczba w jego karierze, był z nich 41.1%. 

Może tego potrzeba w tym sezonie San Antonio Spurs, zmotywowanego i zdrowego Aldridge'a? Szczęśliwego Aldridge'a? To dobrze, że wypłynęły takie rzeczy, takie słowa a teraz, czas zabrać się do pracy i raz jeszcze pokazać, że zasluguje na ten skład.

To też taki ruch, w którym Gregg Popovich zapewnia prime Leonardowi, przeciągając kontrakt Gasola a teraz Aldridge'a. 

Ja gościa jeszcze nie skreśliłem, a Wy? Sezon zaczyna się jutrzejszej nocy.