Bez Aldridge'a i bez pomysłu w ataku, Spurs przegrywają z Mavericks

27 luty 2020r. dodane przez Paweł Ostrowski

San Antonio pomimo rozegrania fatalnego meczu w powrocie do AT&T Center mieli szansę na zwycięstwo z dobrymi, lepszymi ale nie olśniewającymi Dallas Mavericks, kiedy w czwartej kwarcie Spurs odzyskali prowadzenie, pierwsze od 2-0 w meczu, ale długo ten stan się nie utrzymywał. Mavs odpowiadali, odpowiadali raz jeszcze, a potem już tylko oni zdobywali punkty, bez naszej odpowiedzi.

DALLAS 103, SAN ANTONIO 109

A tak naprawdę, to wynik kłamię. Spurs po pierwszych 12 minutach byli -16. Taki to mecz zaserwowali Spurs swoim kibicom w powrocie do Teksasu. Gregg Popovich niemal zagrał jak Mike D'Antoni i pod nieobecność LaMarcusa Aldridge'a zagrał w pierwszej piątce Lonnie Walkerem IV. Powiedzieć, że ten plan nie wyszedł to jak nic nie powiedzieć.

Trey Lyles był najwyższym starterem, bronił Kristapsa Porzingisa i chyba w takiej roli nigdy w swojej karierze nie grał. Porzingis zadomowił się w strefie podkoszowej ale karał, oj jak karał też z dystansu. Doncic czytał obronę Spurs rozdając 7 asyst w samej pierwszej kwarcie, komplet katastrof.

W drugiej kwarcie w minutach bez Doncica i Porzingisa zrobiło się więcej miejsca pod koszem i korzystał z tego głównie DeRozan, rzucając w tej części 11 punktów. Z -19 zrobiło się -7 zanim Tim Hardaway Jr sieknął trójkę równo z syreną do szatni.

Jak to w filmach, czasem jest happy end, a czasem nie. Wybierzcie co lepsze.

Spurs powrócili w trzeciej kwarcie na -16 grajac tą samą, słabą i bez pomysłu koszykówkę, kończyli kwartę tylko -5, a na początku czwartej zdeterminowani Spurs nagle byli na prowadzeniu, dwukrotnie, dwupunktowym. Gwiazdy Dallas jednak pozamiatały tą część meczu, i w samą porę Dallas zadbali o własne biznesy, uciekając z tej hali ze zwycięstwem.

DeMar jak zwykle był DeMarem, 27 punktów, 8 zbiórek i 9 asyst. Doncina bronił trochę Lonnie (dostał lekcje w akcjach and one), Dejounte nawalał i nie było go na parkiecie podczas crunch time. Gdzie jest Derrick White w tym sezonie? Tylko Pop zna odpowiedź. Marco Belinelli z kolei trafi na 3. może cztery mecze w miesiącu, kiedy jest zagrożeniem na dystansie. To była jedna z tych nocy, a Spurs przegrali.

Porażka, której dało się uniknąć? Spurs słusznie nie byli faworytem tego meczu bez Aldridge'a i nie jesteśmy w stanie zbudować jakiejkolwiek serii zwycięstw, kiedy sezon ucieka.