Bardzo dobry mecz Spurs, ale nie na finiszu, porażka na otwarcie Rodeo Trip

4 luty 2020r. dodane przez Paweł Ostrowski

To mogło być bardzo udane otwarcie trasy wyjazdowej. Los Angeles Clippers, mający swoje problemy w tym sezonie w szatni i z kontuzjami, mimo zagrania dziś w pełnym składzie byli o pół kroku za San Antonio przez większość spotkania, ale to oni zamknęli mecz w decydującej fazie 11-3 i przeważyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Tymczasem, rotacja Spurs wydaje się być ustalona, jeśli nie wymienimy żadnego gracza przed trade deadline...

SAN ANTONIO 105, LOS ANGELES 108

Spurs mogli i być może powinni zaskoczyć gospodarzy w hali Staples Center. Patrzyłem kilkukrotnie, czy ten rzut Derricka White'a był spóźniony - klp jest na dole ale też wklejam O TUTAJ - od 1:40.

Spurs jeszcze mieli szansę po celnej trójce Patty'ego Millsa na 2 sekundy przed końcem, niwelując stratę do 105-106, ale po rzutach wolnych Lou Williamsa trzeba było kolejnej trójki, pod którą zabrakło czasu na przygotowanie akcji. To był taki mecz, w którym Spurs jeszcze wygrywali 15 punktami w trakcie pierwszej połowy.

DeRozan wyszedł z wielką werwą do tego pojedynku, miał 26 punktów ale trafił 11 z 23 rzutów i miał podejrzane -14 podczas meczu, ale nie zarzucam mu tutaj na pewno porażki, kiedy wygląda na tak zaangażowanego. To Aldridge trafiał raz, drugi, na 99-95 jumperami oddalając się od Clippers, a potem wpadały już tylko trójki Millsowi. Ale ta najważniejsza chyba nie wpadła, nawet nie mówię tej na remis, ale tym rzucie przy 102-104, który dałby +1 Spurs.

Niestety, to Clippers wtedy a głównie Paul George i Kawhi Leonard dostarczali punkty. Definicja Clippers to na razie ratowanie meczów w czwartej kwarcie i:

Kawhi Leonard makes 12-foot two point shot 99 - 97

Paul George makes driving layup (Kawhi Leonard assists) 102 - 99

Patrick Beverley makes 24-foot three point jumper (Kawhi Leonard assists) 102 - 102
Kawhi Leonard makes dunk (Paul George assists) 102 - 104

Paul George makes 19-foot step back jumpshot 102 - 106

Ktoś kiedyś celnie przyrównał, że Patrick Beverley w systemie Doca Riversa to taki Bruce Bowen, spot-up three gracz, którego głównym atutem jest napastowanie w grze obronnej i właśnie walenie trójek. Beverley zagrał na 12 punktów, wszystko mając z trójek, okazując się celnym assetem w tym dniu dla Clippers, kiedy nie mogli liczyć na Lou Williamsa (pudłował i to dość sporo).

Spurs zagrali 10-osobową rotacją w tym meczu, nie zagrał Marco Belinelli, nie zagrał DeMare Carroll i młodzi. Tą dwójkę Spurs będą starali się opchnąć, słusznie nie eliminując kolejnego strzelca czyt. Bryna Forbesa ze swojego zespołu (po stracie Bertansa nadal mam koszmary). Z innych faktów, po ostatnich meczach nieobecności Aldridge'a dla moich oczu zbyt mało minut ma Jakob Poeltl. Chłopak gra swój chyba najbardziej efektywny basket pod koszem, blokując, zbierając, zabierając, skacząc, rolując - wygląda w końcu na wkomponowanego w zespół San Antonio.