Artykuły

Ani słowa o Thunder.

29 kwiecień 2016r. dodane przez Dariusz Kiedrzyński

Ani słowa o Thunder.

Playoffy ruszyły, rzeczy się dzieją, ludzie gadają, pytania same się narzucają......

Ostatnio Marc Gasol poradził swojemu bratu – Pau Gasolowi  (jeszcze Bykowi) – że jego miejsce powinno znaleźć się w ekipie Spurs. Plotka plotką, ale zakładając ewentualne odejście na emeryturę Tima Duncana, czy nie stałoby się dobrze, gdyby Spurs zdecydowaliby się podpisać Pau Gasola na jakiś lekkostrawny kontrakt?

Darek Kiedrzyński

Nie jestem zwolennikiem krótkoterminowych rozwiązań. Chcę młodości w Spursach i nowej odsłony zespołu (nie piszę tu o tankowaniu).

Kacper Adamczak

Fajnie byłoby zobaczyć Hiszpana w naszym zespole. Nie chce oceniać czy pasuje czy nie, ale jego praca dla zespołu mogłaby wnieść dużo dobrego. Jestem jego wielkim fanem i liczę na jakąś cichą niespodziankę latem. 

Kontuzje zbierają swoje żniwo – Steph Curry, Chris Paul i Blake Griffin – jak może to wpłynąć na stan rywalizacji na Zachodzie? Czy seria Thunder-Spurs nie jest przedwczesnym finałem konferencji?

Darek Kiedrzyński

Oczywiście, że nie. Steph Curry wróci na finały konferencji i, jeśli Spurs do nich wejdą, to będzie niezła zabawa. Grand finale. Nie zrozumcie mnie źle. Chcę, by Warrs byli zdrowi i w pełni sił. Marzę o prawdziwej rywalizacji na śmierć i życie. Jak pokonać mistrza, to tylko w takich okolicznościach, nie?

Kacper Adamczak

Zdecydowanie nie. Warriors bez Stephena świetnie sobie radzą, w drugiej rundzie przejadą walcem po (prawdopodobnie) Portland. Clippers bez CP3 i Griffin’a nie mają na co liczyć. My musimy skupić się na serii z Thunder, ponieważ daje nam przepustkę do prawdziwych Finałów. 

Która z drużyn biorących udział w pierwszej rundzie playoffs zrobiła na Was największe wrażenie i dlaczego?

Darek Kiedrzyński

Cleveland Cavs. Chłopaki wracają do gry w wielkim stylu. Kto w nich nie wierzy, ten jest w błędzie. Będzie finał!

Kacper Adamczak

Charlotte Hornets, ponieważ wciąż walczą z Heat. Seria może skończyć się siedmioma meczami - świetne widowisko. Michael Jordan ma pod swoją opieką niezłą ekipę, która już teraz potwierdza swoją boiskową dojrzałość. Trudno jest wygrać z koncepcją Spoelstry. 

Nagrodę najlepszego trenera dostał Steve Kerr z Warrs – zgadzacie się z tym werdyktem? Może to Pop powinien zgarnąć tę statuetkę?

Darek Kiedrzyński

Nie, nie powinien. Warrs wygrali 73 spotkania. Co można zrobić więcej, by wygrać tę statuetkę? Wszak dałbym nagrodę Kerrowi i Waltonowi, gdyż ten drugi przez dużą część sezonu był head coachem Dubs. Naprawdę, jestem pod wielkim wrażeniem, że Warrs udało się pobić rekord Bulls. Wow.

Kacper Adamczak

Pop zrobił swoje, awansował do Playoffs i walczy o kolejny tytuł. Rutyna. Steve Kerr wygrał z Warriors 73 mecze sezonu zasadniczego – dlatego należała mu się ta statuetka. Mógłbym polemizować, ale rekord należy teraz do Kerr’a.

Ettore Messina został zaproszony na rozmowy do LA Lakers. Czy Spurs powinni pozwolić mu odejść i czy Lakers są dla niego dobrym miejscem?

Darek Kiedrzyński

Nie powinien odchodzić. Powinien siedzieć na ławce Spurs, uczyć się i czekać spokojnie na odejście Popa, by przejąć jego obowiązki. BTW. Szkoda, że Lakersi puścili ofertę Toma Thibodeau. W krainie Jeziorowców przydałaby się silna ręka!

Kacper Adamczak

Pop jest geniuszem i pozwoli Messinie na odejście. Coach siedział już rok w Los Angeles, wie co i jak jest tam grane. Doświadczenie ma ogromne (patrz – Euroliga) więc właśnie nadszedł czas na objęcie poważniejszej posady. Bycie trenerem Jeziorowców musi wiązać się z dużą presją. Jestem przekonany, że Messina poradziłby sobie z tym wszystkim. Lakers daleko szukać nie muszą.