Newsy

[4-5] Sacramento Kings – San Antonio Spurs 88:90

20 listopad 2008r. dodane przez SPURS.pl

Micheal Finley zdobył 21 punktów, a Tim Duncan zaliczył ich 20 (10 zb, 4 as), wliczając kluczowe 4 punkty w ostatnich minutach wygranego przez Spurs 90:88 meczu w Sacramento (4-7). Na 49 sekund przed końcem Duncan trafił rzut dający remis po 88, a następnie na 15 sekund wyprowadził Spurs ...

... na prowadzenie 90:88, którego nie oddali do końcowego gwizdka.Jednak końcówka była nerwowa. Tim spudłował dwa osobiste na nieco ponad 2 sekundy przed końcem co dało cień nadziei gospodarzom. Jednak Quincy Douby na szczęście dla Ostróg nie trafił ostatniego rzutu, który nawet nie doleciał do obręczy.

Roger Mason zaliczył 18 punktów, ale trafił tylko 6 z 14 rzutów z gry (tylko 3/8 za 3 pkt.). Całkiem nieźle spisali się rezerwowi: Matt Bonner (11 pkt, 7 zb) i doświadczony rozgrywający Jacquee Vaughn (11 pkt, 6 as). Nową postacią w rotacji Spurs był obrońca Blake Ahearn , który zajął wolne miejsce w składzie po zwolnieniu Desmona Farmera. Blake nie pojawił się na parkiecie, jednak był z drużyną na meczu w Sacramento.

Najskuteczniejszym graczem Kings jak również całego meczu był John Salmons, który zaliczył 31 punktów. Były gracz Spurs – Beno Udrih również rozegrał niezłe zawody, zdobywając 16 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

Kolejnym przeciwnikiem Spurs będzie ekipa Los Angeles Clippers, którzy pomimo tego, że nie grają póki co najlepiej, z całą pewnością są bardzo groźną drużyną, której wszyscy mogą się obawiać.

Powiedzieli po meczu:

G. Popovich: „Zrobiliśmy naprawdę dobrą robotę w defensywie w czwartej kwarcie spotkania, było to dla nas niezbędne. Nie powalaliśmy w ofensywie. Pozwoliliśmy rywalowi na 88 punktów, w tej chwili to dla nas granica maksymalna na którą możemy pozwolić przeciwnikowi, aby wciąż móc wygrać mecz.

T. Duncan: „Z graczami takimi jak Manu czy Tony, możemy pozwolić sobie na popełnienie kilku błędów. Bez nich musimy uważać. Pozwoliliśmy rywalowi na 30 punktów w trzeciej kwarcie, sprowadzając go do 16 w czwartej kwarcie. Tak właśnie gramy”.