Newsy

21 dni do rozpoczęcia sezonu!

28 wrzesień 2017r. dodane przez Paweł Ostrowski

21 dni do rozpoczęcia sezonu!

Końcówka września daje popalić tym, którzy wracają do szkół, którym kończą się urlopy, którzy uwielbiają ciepłe, słoneczne dni ale też tym, którzy odliczają dni do rozpoczęcia sezonu NBA. Ten, po zmianach wprowadzonych przez Adama Silvera i zaakceptowany przez ligę, zacznie się w tym roku wyjątkowo wcześnie i licząc od dziś, za 5 dni drużyna Spurs zagra swój pierwszy mecz przedsezonowy, których w tym roku także liczbę skrócono. My, jako dwuosobowa ekipa, wracamy także powoli z wakacji i postaramy się rozkręcać z każdym kolejnym tygodniem aż do startu.

Zacznijmy od tego co działo się kilka dni temu podczas MediaDay.

Przede wszystkim czołowa informacja napływająca już kilka dni przed dniem dla mediów to ta, że Tony Parker ma się bardzo dobrze i został już dopuszczony do pełnych treningów, dostając zielone światło!

I have the green light from the doctors. Now I can be on the floor! But I obviously need to get back into shape. I think I need another two months. My goal is to come back at the end of November, which would be almost two months ahead of what was announced just after the operation, where we were talking about mid-January.

Jak sam francuz wspomniał, pierwotna data powrotu na parkiet była datowana na połowę stycznia a więc różnicą dwóch miesięcy możemy mieć wcześniej TP z powrotem na parkiecie. Start sezonu przypadnie dla dzielących minut Dejounte Murray'a i Patty Millsa tak, jak w końcówce ubiegłorocznych Playoffów.

Podczas MediaDay były także pytania do Leonarda o #ZazaRule ale ten szybko zbił odpowiedź, że to co już było go nie interesuje i ekscytuje się tylko zbliżającym sezonem.

Było też bardzo, ale to bardzo dużo Gregga Popovicha, który był bohaterem dnia. 

Nie od dziś Gregg śledzi politykę w Stanach Zjednoczonych i lubi otwarcie się nią dzielić, więc nie mógł przejść obojętnie wobec decyzji prezydenta Trumpa o wycofaniu zaproszenia do Białego Domu dla Warriors, po tym, jak Steph Curry zapowiedział, że Golden State się tam nie wybiorą. Pop spędził ponad 10 minut mówiąc o polityce.

Pierwszy raz mieliśmy okazję także widzieć Rudy'ego Gay'a w koszulce Ostróg:

A także ostatno pojawił się cytat Richarda Jeffersona, byłego gracza Spurs i raz jeszcze wskrzeszającego swoją karierę dla Cleveland Cavaliers, który podzielił się tym, co możemy już wiedzieć.

W podcascie Pardon My Take, (mało czasu spędzam na jakichkolwiek podcastach więc stąd moja niewiedza aaaale) który wg wielu w Stanach przejął kontrolę nad innymi podcastami i jak to ich nazwano, cytuję, "Pardom My Take to siła, której nie możesz zatrzymać w podcastowym świecie", zapytany RJ o to kto miał lepszą karierę: Kobe Bryant czy Tim Duncan, odpowiedział śmiało:

Kobe nie był nawet lepszy od Tima Duncana

I gdzie my znajdziemy taką drugą gwiazdę jak on..

Zjawisko tankowania jest okrutne ale pamiętajmy, że i Spurs potknęli się o kontuzję Davida Robinsona i zaczaili się po Tima Duncana. Robiono to także przy budowie mistrzowskiego składu Golden State Warriors w 2012 roku (Curry, Thompson, Bogut byli sadzani na ławie).

Postaramy się być już coraz bardziej na bieżąco. Do usłyszenia!